Později vyšlo najevo, že u jednoho požáru kontejneru hasiči nebyli, protože jim ho nikdo neoznámil. Roztavená modrá hmota, která po něm zůstala v ulici U nemocnice, ale svědčí o tom, že žháři v noci řádili i zde. 

„Hořet na sídlišti Špičák začalo v neděli kolem 22.43 a poslední hlášení o něm jsme přijali krátce před jednou hodinou nad ránem, kdy shořel modrý kontejner na papír v ulici Bardějovská. Před tím v ulici 28. října před základní školou zcela shořel žlutý kontejner na plasty a z poloviny zelený kontejner na sklo. V Alexandrovské ulici plameny zcela zlikvidovaly modrý plastový kontejner a ve vedlejší Dlouhé ulici stačily poškodit vnitřek kontejneru,“ popsala policejní mluvčí Ivana Baláková.

Ilustrační foto.
Seniorka z Českolipska poslala falešnému lékaři desítky tisíc korun

Větším škodám v ulicích Dlouhá a Alexandrovská zabránila obyvatelka domu v Alexandrovské ulici, která si všimla doutnajících kontejnerů a k jednomu z nich vyběhla s kbelíkem s vodou. Záhy zjistila, že je hašení nad její síly a spolu se sousedy zalarmovala hasiče.  Díky jejich včasnému příjezdu se oheň nerozšířil na nedaleko zaparkovaná vozidla.

„Po žhářovi nyní intenzivně pátráme. Pokud uvidíte kolem kontejnerů pohyb podezřelých lidí v nočních hodinách, raději nám zavolejte na linku 158 a my je prověříme. Než se nám podaří žháře dopadnout, buďte obezřetní,“ vyzývá Baláková. Právní kvalifikaci nočních požárů policie určí poté, co bude znát konečnou výši způsobené škody.