Usvědčený muž z České Lípy v noci na 11. září zapálil kontejnery na tříděný odpad v ulicích 28. října, Bardějovská, Alexandrovská, Dlouhá  a U nemocnice na sídlišti Špičák. Plameny zničily celkem šest nádob, které bylo třeba nahradit novými. Způsobena škoda činí 174 360 korun.

Pravděpodobně mnohem větším škodám  zabránila 66letá obyvatelka panelového domu v Alexandrovské ulici, která zahlédla ze svého přízemního balkonu první plameny požáru kontejneru na papír a zalarmovala Hasičský záchranný sbor, který byl na místě do několika minut. „Před příjezdem hasičů se ještě sama snažila oheň utlumit a vyběhla ven k požáru v noční košili s kbelíkem s vodou. Pokud by na místo okamžitě  nepřijeli příslušníci HZS,  mohl se oheň rozšířit i na nedaleko zaparkovaná auta,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Policii se podařilo ze založení požárů usvědčit mladého muže s trestní minulostí. K případu odmítl vypovídat. „Kamerové záznamy o jeho pohybu nočním městem i další nesporné důkazy nám ale k zahájení jeho trestního stíhání naprosto postačily. Není jistě bez zajímavosti, že nám jeden z požárů, který sám založil, oznámil na tísňovou linku 158,“ dodala Baláková.

Pachateli nyní hrozí dvouleté vězení. 

Mohlo by vás zajímat: V zahrádkářské kolonii v Lípě hořela chatka. Požár hasiči rychle zlikvidovali

Zdroj: HZS LK