Teplotní rekordy si vybírají svou daň. Už po druhé během několika dnů hořel rozlehlý kus lesa 
v Českém ráji. Po víkendovém požáru, kdy musel zasahovat i vrtulník, zkrotili
v úterý odpoledne hasiči plameny stříkačkami. „Hořelo nedaleko obce Bohuslav u Hrubé Skály," upřesnila mluvčí krajských hasičů Zdenka Štrauchová.

K požáru, který zachvátil plochu kolem čtyř kilometrů čtverečních, vyrazilo šest jednotek. Zásah nebyl jednoduchý. Hasiči se museli ve vysokých teplotách pohybovat v kopcovitém 
a skalnatém terénu. Zatímco v neděli hořel nízký podrost, tentokrát se oheň dostal mezi vysoké stromy. „Naštěstí se požár nešířil jejich korunami," poznamenala Štrauchová.

Hlášení o ohni hasiči obdrželi před třetí hodinou odpoledne a odjížděli kolem deváté hodiny. Ještě na druhý den jeli spáleniště zkontrolovat, zda opět nezačalo doutnat.

Hasiči likvidují požár lesa u Jilemnice na Semilsku

Hasiči likvidují požár lesa nedaleko Hrabačova v Jilemnici na Semilsku. Zasažena byla lesní mýtina s nízkým porostem na ploše 300 krát 100 metrů. ČTK to sdělila krajská mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová.

"Hasební práce probíhají na dvou úsecích," uvedla ve 14:30 Štrauchová. Podle ní se už podařilo požár lokalizovat.

Hasiči se o požáru v lokalitě Žlábek dozvěděli krátce po 11:00, poplach byl vyhlášen 16 jednotkám. Při hašení pomáhá i vrtulník. "Na místě funguje dálková doprava vody, a to kyvadlově pomocí cisteren, které jezdí k velkokapacitním hydrantům do společnosti Devro," řekla mluvčí. Další jednotky byly vyčleněny pro plnění bambi vaku vrtulníku. "Vrtulník je plněn na letišti u Horní Branné a již provedl několik shozů," dodala Štrauchová.