Zřejmě nedovřená dvířka u komínu způsobila v úterý požár rekreační chalupy ve Ždírci. Škoda, kterou plameny napáchaly, přesáhla milion korun. Hořet začalo krátce před polednem a na místo postupně vyrazilo osm hasičských jednotek s osmi cisternovými vozy.

Požár vznikl v části dřevníku a ve chvíli, kdy dorazila první jednotka, už zasáhl celou střechu a část chalupy, která se nacházela v odlehlém a špatně přístupném terénu. Po hodině se podařilo požár lokalizovat a ještě v půl páté odpoledne hasiči likvidovali skrytá ohniska. Vodu k hašení museli po celý zásah dovážet, neboť jednotky nemohly využít místní rybník, který je vypuštěný.

„Nejpravděpodobnější příčinou byla nedovřená dvířka u komínu. Odtud se požár rozšířil na dřevěné obložení a po schodech na půdu a střechu,“ popsal českolipský vyšetřovatel příčin Jan Soušek.

Kolem třetí hodiny odpolední vyjížděli českolipští profesionální hasiči k budově bývalého vlakového nádraží v České Lípě. „V objektu hořely dvě postele, hasičům se podařilo oheň zlikvidovat během několika minut,“ uvedla mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová. V budově často přespávají bezdomovci, hasiči však uvnitř nikoho neobjevili.