„Hlášení o požáru hasiči převzali na tísňové lince sedm minut před třetí hodinou ranní a operační důstojník vyhlásil poplach jednotkám 2. stupně, na místo přijeli pomoci profesionální hasiči z Turnova, Semil, Liberce, pomáhali jejich dobrovolní kolegové ze Všeně, Příšovic, Karlovic a Turnova. Hasiči uchránili před požárem tenisovou halu," popsala mluvčí krajských hasičů Zdenka Štrauchová.

Když hasiči dorazili na místo, z celé střechy pokrývající dva tenisové kurty stoupal kouř. Nejvíce z okýnka štítové střechy, pod kterou byla přistavena hospoda, jejíž střechu navíc pokrývaly fotovoltaické články. „Jedna skupina hasičů v dýchací technice šla vnitřní částí budovy, druhá pak zasahovala přes automobilový žebřík. Následovaly je pak další 2 skupiny vybavené termokamerou," přiblížil průběh zásahu řídící důstojník Pavel Viták.

Oheň a následný příjezd několika jednotek hasičů proudil sousedy. „Slyšela jsem najednou sirénu a šílený šramot a hukot a najednou hrozné světlo. Při pohledu z okna jsem pak zjistila, že hasiči jsou u tenisové haly," řekla Jana Klubková z Turnova.

Ohnisko požáru našli hasiči u komína krbových kamen. Zhruba po hodině se podařilo požár lokalizovat.

„Poté hasiči rozebírali střešní konstrukci kolem krbových kamen a tepelnou izolaci. Po odvětrání objektu se kolem půl šesté ráno jednotky začaly vracet na základny," dodala mluvčí krajský hasičů Zdenka Štrauchová.