Kvůli pátečnímu požáru ubytovny museli hasiči evakuovat třicet lidí včetně šesti dětí. Oheň zcela zničil jeden z bytů a jeho nájemník, pětapadesátiletý muž, musel být se zraněním hlavy a lehkými popáleninami převezen do nemocnice.

„Paní, co bydlí nad bytem, ve kterém hořelo, říkala, že muž vyskočil z okna v prvním patře, aby unikl požáru,“ prozradil Bohumil Sládek. V době, kdy vypukl požár, zrovna pracoval přes ulici: „Viděl jsem, jak ho nakládají na nosítka u sanity, ale k nosítkům normálně došel sám.“

Když ho zvědavost přilákala na místo, hasiči rozbalovali hadice. Byl svědkem, jak požárníci vycházeli z domu a v rukou nesli malé děti.
„Jedné paní zůstala v bytě kočka, zabouchla si dveře a klíče zůstaly v bytě. Kočka se pravděpodobně otrávila oxidem uhličitým,“ dodal jeden ze svých postřehů.

Jak šla řeč lidí z ubytovny, kteří stáli před budovou, jedna z přítomných mluvila o tom, že si prý sám dělal elektroinstalaci a to mohl být důvod požáru. Druhá zase, že usnul se zapálenou cigaretou.

„Podle prodavačky, která prodává naproti, si zraněný muž nikdy nekupoval alkohol,“ prozradil Sládek. Podle svědka události bylo vyváděno několik lidí, kterým požárníci přikládali kyslík.

Jedna z ubytovaných žen má opravdu smůlu. Požár tady zažila již podruhé. Při prvním požáru se vzňal byt od ženy, která ho údajně podpálila, když byla podnapilá.

Autor: Tomáš Mařas