Policisté zadrželi třiatřicetiletou ženu, která se k založení požáru přiznala. Byla obviněna a hrozí jí až osm let vězení, sdělila dnes ČTK policejní mluvčí Ivana Baláková.

Z hořícího domu na náměstí Míru hasiči evakuovali více než desítku nájemníků. Dva obyvatelé museli být ošetřeni, protože se nadýchali kouře. Při pádu ze žebříku se navíc zranil i jeden ze zasahující hasičů.

Obviněná žena pochází z Českolipska. K činu ji údajně vedl psychický stav. "Požár úmyslně založila v domě proto, že byla v depresi," uvedla Baláková. Podle policie tím ale ohrozila životy a zdraví lidí, a proto ji obvinili z obecného ohrožení. "Její trestní stíhání probíhá na svobodě," doplnila mluvčí. Obviněná žena v domě, který podpálila, nežila, ale chodila tam na návštěvy.

Více o požáru ZDE: Oheň vyhnal lidi z domovů

Na náměstí v Jablonném hořelo i o několik dní dříve. Ve středu 2. května plameny zachvátily památkově chráněný dům U Salvatora z 18. století. Penzion s restaurací začal hořet krátce před 16:30 a osmi jednotkám trvalo téměř dvě hodiny, než se jim oheň podařilo lokalizovat. Zničen byl krov i mansardová střecha. Majitel škodu odhadl na deset milionů korun.