„Po příjezdu profesionální hasiči zjistili, že se požár rozšířil i na druhý zásobník s odsávanými pilinami a prachem, potrubím odsávání se dostává také do výrobní haly a šíří se na střešní konstrukci. Proto si velitel zásahu na místo vyžádal posilové jednotky dobrovolných kolegů ze Staré Lípy, Doks, Holan a Mimoně s dalšími osmi cisternovými automobilovými stříkačkami,“ uvedla mluvčí hasičů Iva Michalíčková.

Hasiči nasadili na požár střešního pláště haly tři vodní proudy. Požár se jim podařilo dostat pod kontrolu okolo čtvrt na osm a zlikvidovat po dalších deseti minutách.

Příčina vzniku požáru je v šetření. Oheň poškodil elektroinstalaci, část střešního i obvodového pláště haly. Podle prvotního odhadu pracovníka firmy se výše vzniklé škody bude pohybovat okolo pěti milionů korun. Uchránit se podařilo majetek v hodnotě pět set milionů. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Na stejné pile vypukl v letošním roce už jeden požár. 14. března začalo hořet v kotelně pily, kde se spaluje štěpka. Březnový požár napáchal škodu ve výši 450 tisíc korun.