„Na místo se sjelo devět cisternových automobilových stříkaček i výšková technika," uvedla mluvčí krajských hasičů Zdenka Štrauchová.

Požár druhého stupně byl ohlášen krátce před čtvrtou hodinou ranní. „Nad ránem nás vzbudil zvuk sirén a spousta projíždějících aut, když jsem vykoukla z okna, viděla jsem několik hasičských aut," řekla Milena Kuchárková.

Hořelo skoro všechno

I přes prakticky okamžitý příjezd jednotek byly plameny skoro všude. „Když hasiči dorazili, byl požár ve třetí fázi svého rozvoje, zachváceny tak byly všechny hořlavé předměty v prostoru druhého a třetího nadzemního podlaží a požár šel střechou ven," podotkla Štrauchová.

V noci navíc silně mrzlo. Teploměr ukazoval mínus deset stupňů Celcia, a to velmi komplikovalo hašení. „Zdolávání požáru bylo pro hasiče velmi náročné, hasební voda všude namrzala," dodala mluvčí hasičů.

Požár se podařilo lokalizovat zhruba po hodině. „Po páté hodině byl požár zcela lokalizován a po sedmé hodině už probíhaly dohašovací práce," uvedla Zdeňka Štrauchová.

Majitelé domu v Dětřichově mohou mluvit o velkém štěstí v neštěstí. V objektu v době požáru nikdo nebyl. „V době vzniku požáru se v objektu nikdo nenacházel, jeho majitelé ho postupně rekonstruovali jako rekreační objekt," konstatovala mluvčí krajských hasičů Zdeňka Štrauchová.

Nasadí i psy

Proč k samotnému požáru, který způsobil škodu zatím odhadnutou na zhruba jeden milion korun došlo, se zatím neví a bude následovat šetření. Na místo se ještě vrátí speciální hasičští vyšetřovatelé a chybět nebudou ani policisté se svými vycvičenými psy k vyhledávání akcelerantů hoření.