Již ve středu 30. listopadu panovala obava, že při požáru pod zřícenou střechou a stropem zahynul také třiasedmdesátiletý spolumajitel domu.

"Kriminalisté společně s příslušníky Hasičského záchranného sboru ve čtvrtek 1. prosince objevili v patře domu lidské tělo bez známek života zavalené sutinami. Po jeho vyproštění se budeme věnovat jeho identifikaci," řekla tisková mluvčí policie Ivana Baláková. "Nařídíme provést soudní pitvu nejen za účelem zjištění příčiny smrti, ale i k ověření jeho totožnosti," dodala.

Při požáru zemřel ve středu i devětatřicetiletý dobrovolný hasič, když se na něj zřítil strop. "Za posledních deset let v České republice přišlo o život při zásazích u požárů šest dobrovolných a tři profesionální hasiči," uvedla pro ČTK mluvčí hasičů Jaroslava Benešová.

Příčinu středečního tragického požáru vyšetřovatelé dál zjišťují, zatím nemají ani odhad škod. Oheň ale roubený dům zničil.

Hasiči likvidují požár a jeho následky v Novém Boru.
Na hasiče při zásahu spadl strop, zemřel. Pod troskami je možná další člověk

Požár dům v Novém Boru zachvátil ve středu 30. listopadu brzy ráno. Při příjezdu hasičských jednotek na místo byla požárem zasažena část podkroví. K hašení během zásahu nasadili pět vodních proudů a také vysokotlaké hasicí a řezací zařízení CCS Cobra. K poměrně obtížně přístupnému místu se sjelo pět jednotek: profesionální HZS Česká Lípa a SDH obcí Nový Bor, Skalice u České Lípy, Cvikov, Sloup v Čechách, Česká Lípa a Kamenický Šenov. Dohašovací práce trvaly celý den.

Strašlivým faktem je, že se při zásahu vážně zranil dobrovolný hasič ze Skalice u České Lípy. Zřítil se na něj strop. Muž přes péči zdravotníků zraněním podlehl. Statik pak nařídil před dalším prohledáváním nestabilní budovu zabezpečit. Postupovat ale musí hasiči a policisté opatrně, do horního patra roubenky se tak dostali až ve čtvrtek.