Při požáru rekreační chaty ve Stvolínkách na Českolipsku zemřel v sobotu starší muž. Od svědka měli hasiči informaci, že by se v domě mohl nacházet ještě někdo. Nikoho dalšího ale nenašli. Vyšetřování případu převzala policie, materiální škodu předběžně odhadla na 470.000 korun.

Požár rekreační chaty v borovém lese u Stvolínek byl na operační středisko ohlášen v sobotu v 01:15. To už stála chata v plamenech. "Zásah by komplikovaný, s technikou jsme se k objektu nemohli dostat, byl v těžko dostupném terénu," řekl Vakula. Hasiči tak museli vodu k chatě dovést hadicemi ze vzdálenosti zhruba sto metrů. Likvidace požáru trvala téměř celé dopoledne.

Podle TV Nova byl obětí invalidní důchodce z Mostecka, který v chatě už několik let trvale bydlel. "Tělo bylo ale značně ohořelé, a tak byla nařízena soudní pitva, která se uskuteční příští týden. Ta by měla potvrdit totožnost mrtvého i příčinu úmrtí," řekl krajský policejní mluvčí Petr Kmínek.

Objekt byl upravený k celoročnímu obývání. Chata měla vytápění a byla tam zavedena elektřina. Po požáru z ní však zbyl jen vyzděný suterén. Dřevěné patro i střecha shořely. "Příčinou byl otevřený oheň, mohlo jít o úmysl, ale i nedbalost," dodal Vakula. Podle Kmínka byl na místě pes cvičený k vyhledávání akcelerantů hoření. "Nějaké stopy našel, na závěry je ale brzy," dodal Kmínek.