Jak informoval Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje na twitteru v 19.00 hodin ohlásil velitel zásahu likvidaci události. „Střecha byla rozebrána, dohašena a zkontrolována termokamerou. Na místě zůstává dohled dobrovolné jednotky podniku,“ konstatovali hasiči.

Pět jednotek hasičů zasahuje ve firmě Valdhans.
V České Lípě hořelo v průmyslové zóně Dubice. Na místě zasahovali hasiči

Příčina je nadále v šetření vyšetřovatele požáru HZS LK. Firma Bombardier – závod Česká Lípa se vyjádřila k odpolednímu požáru na sociální síti po osmé hodině večer. „Došlo k zahoření rekuperace vzduchu. Od toho následně chytla část střechy nad odsáváním,“ uvedl na facebooku Jiří Eliáš, specialista BOZP firmy, který byl přítomný u zásahu. „Nejdůležitější, že všichni naši zaměstnanci včas opustili zasažené místo a nikdo nebyl ohrožen na zdraví ani životě,“ doplnil výrobníředitel Štefan Abdulrahman.

Hasiči uchránili v továrně majetek za 60 milionů

Podle mluvčího Jakuba Suchardy z Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje se na likvidaci požáru podíleli profesionální hasiči ze stanice Česká Lípa, a dobrovolní hasiči z jednotky v České Lípě, v Dobranově, v Novém Boru, Stružnici a „firemní“ jednotky HZSP Škoda auto a.s. a českolipského závodu Bombardier. „V souvislosti s tímto požárem nedošlo k žádnému zranění osob. Vyšetřovatel požárů předběžně stanovil výši škody na 2,15 mil. Kč a uchráněné hodnoty na zhruba 60 mil. Kč,“ uvedl Sucharda. Příčina vzniku požáru je v šetření.