O osud ubytovaných se nestaral ani personál a ze silně zakouřeného pokoje je vyvedli až přivolaní policisté.

V penzionu Pegas začalo hořet kolem dvaadvacáté hodiny, kdy v kuchyni vzplál olej ve fritovacím hrnci. O uhašení se snažili zaměstnanci i policejní hlídka, která na místo dorazila ještě před hasiči, ale jejich práškový hasicí přístroj na plameny rozbujelého ohně nestačil.

Hrozila exploze

Od požáru se po celé budově šířil štiplavý dým. Ten se rychle proměňoval v hustou mlhu, která značně ztěžovala orientaci v prostoru. „Policisté vykázali přítomné osoby z nebezpečného objektu, kde se v té době nacházely také propanbutanové láhve. Riziko jejich exploze bylo velmi reálné," uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Policisté se od personálu teprve až na přímý dotaz dozvěděli, že se ve vyšších patrech penzionu nacházejí ještě dva ubytovaní hosté, o jejichž osud se do té doby nikdo nestaral. V pokoji poté muži zákona zastihli čtyřicetiletého rekreanta a jeho o rok mladší přítelkyni, občany Polska.

„Žena v době jejich příchodu spala v posteli, její přítel byl sice vzhůru, ale pod vlivem alkoholu a nebyl schopen na kritickou situaci adekvátně reagovat," doplnila Baláková. Nejvíce „práce" měli policisté se ženou, která byla rovněž podnapilá. Pokoj byl v té době už silně zadýmený.

Hlídka dvojici vyvedli z jejich pokoje doslova na poslední chvíli, než se oba stačili nadýchat všudypřítomného kouře natolik, aby jim poškodil zdraví. Požár v kuchyni zlikvidovali hasiči a nakonec nikdo z ubytovaných ani z personálu díky včasnému zásahu dokských policistů nebyl nucen vyhledat lékařskou pomoc. Všichni štiplavý dým v plících vydýchali venku na čerstvém vzduchu.