Z panelového domu muselo pryč dvaačtyřicet lidí, z toho 16 dětí. Dým se valil schodištěm i únikovou cestou. Vzhledem k počtu evakuovaných šlo o mimořádnou událost.

Hasiči přijali hlášení o požáru okolo 9. hodiny ranní. Hořelo v pokoji v 5. patře. Příčina požáru je prozatím v šetření. Deníku to řekl Jan Málek, operační důstojník hasičů. „Požár se z pokoje dále nerozšířil a podařilo se jej uhasit krátce po příjezdu jednotek," popsal Málek.

Obyvatelé ubytovny se vrátili do svých bytů po důkladném odvětrání budovy,zhruba o hodinu a půl později. U požáru zasahovali profesionální hasiči z České Lípy a dobrovolné jednotky z Nového Boru a Cvikova.

Pomoc hasičů si vyžádalo i několik dalších událostí o uplynulém víkendu.

Dva zranění při nehodě na Práchni

Záchranáři vyjížděli včera brzy ráno na Prácheň, kde se při dopravní nehodě zranili dva lidé. Řidič i jeho spolucestující skončili v českolipské nemocnici. „Hasiči poskytli pomoc zraněným, oba se po nehodě nacházeli mimo vůz. Ten skončil převrácený na střeše," uvedl Málek.

K nehodě přispěchali profesionální hasiči z České Kamenice a jednotka dobrovolníků z Nového Boru. Ta na místě zůstala až do příjezdu dopravních policistů.

Dokonce tři další hasičské zásahy si vyžádaly požáry v lesích na Českolipsku. V těžko přístupném skalním terénu CHKO Kokořínskko hasiči už od sobotního večera likvidovali požár lesní hrabanky v Blatcích. Hořelo tam na území o rozloze zhruba 100 krát 100 metrů.

„V sobotu hasiči skončili v jedenáct hodin večer, na místo se vraceli i v neděli ráno," doplnil Málek. Jen o pár hodin později zaměstnal hasiče požár lesa v Okřešicích, souběžně vyjížděli hasiči i do lesů k v okolí Bezdězu.

Profesionálním jednotkám asistovali u lesních požárů dobrovolníci z Doks, Starých Splavů, Tuhaně, Dubé, Mimoně, Mšena, Bezdězu, Dobranova, Holan i České Lípy.