"Na místo okamžitě vyjely povolané jednotky z druhého stupně požárního poplachu. Jednalo se o rozsáhlé prostory výroby a složitou technologii proto velitel zásahu rozdělil místo zásahu na dva úseky a po celou dobu spolupracoval se zaměstnanci firmy, kteří prostor i proces výroby znají," uvedl tiskový mluvčí hasičů Jakub Sucharda. Dodal, že se všichni zaměstnanci stihli včas evakuovat na určené shromaždiště a nikdo se nezranil.

V prvním úseku, kterým byl prostor kotle na olovo, hasiči zlikvidovali požár pomocí přenosných hasicích přístrojů. O patro výše v druhém úseku probíhalo hašení rozvodů vzduchotechniky a filtračních jednotek s pomocí dvou vodních proudů C. Požár se podařilo lokalizovat za necelou hodinu.

"Další hodinu pak hasiči vyhledávali s pomocí termokamery skrytá ohniska a dohašovali je. Zásah probíhal pro silné zakouření v dýchací technice. Vyšetřovatel požárů předběžně stanovil výši škody na 6 milionů korun, příčina vzniku je dále v šetření. Při požáru nedošlo k žádnému zranění osob ani zasahujících hasičů," řekl Sucharda.

Na místě zasahovali hasiči ze stanic HZS Česká Lípa a JSDHO Česká Lípa, Česká Lípa Dobranov, Nový Bor, Zákupy, Volfartice a Stružnice.