V České Lípě začalo ve středu odpoledne hořet čtrnáct osobních automobilů určených k sešrotování a kontejner s hliníkem. Hořelo v areálu místního Kovošrotu v Dubici a nebylo to poprvé. K velkému požáru zde došlo v roce 2011 a poté v roce 2014. Tentokrát byl zásah hasičů rychlý a nikdo se nenadýchal jedovatého kouře.

„Na místo důstojník vyslal čtyři cisterny. K likvidaci požáru hasiči nasadili dva vodní proudy a pomáhala jim i hydraulická ruka, kterou využili ke zvednutí a odklizení hořících vraků na bezpečnější místo k hašení. Kvůli silnému zakouření zasahovaly jednotky v dýchací technice, neboť se z plastových částí vozů šířil jedovatý kouř,“ popsala zásah mluvčí hasičů Pavlína Bílková.

Sanitka. Ilustrační snímek.
Záchranáři bojují s bezohledností řidičů. Problémy mají často na sídlištích

Hasiči rychlým zásahem naštěstí zabránili rozšíření požáru, což bylo zásadní, protože nedaleko stojí hala, ve které bylo uskladněno 1 100 l benzínu, 700 l nafty, 2 svářecí soupravy a 2 lahve s LPG na plnění. Vyčíslení škody a příčina je stále předmětem vyšetřování. „Pravděpodobnou příčinou požáru je manipulace s otevřeným ohněm,“ dodala Bílková.

V předchozích letech bylo příčinou vzplanutí jiskry, ke které došlo při manipulaci s autovraky.