„K hašení jsme nasadili šest vodních proudů, pro zajištění dostatečného zásobování hasební vodou bylo zřízeno čerpací stanoviště. Na místě zasahují jednotky z druhého stupně požárního poplachu,“ informoval kolem páteční 14. hodiny Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje.

Místo události si hasiči rozdělili na dva úseky. S ohledem na vysoké teploty a fyzickou náročnost zásahu se hasiči v dýchací technice při hašení pravidelně střídají. „Ke zvýšení hasebního účinku vody je do ní přidáváno smáčedlo," dodali hasiči.

Požár se podařilo lokalizovat před páteční 17. hodinou. Dále probíhá fyzicky náročné vyhledávání ohnisek, rozhrnování pomocí bagru a dohašování. "I v sobotu pokračují hasiči v dýchací technice na skládce ve Volfarticích v náročném dohašování objevených ohnisek," sdělili hasiči na svém twitterovém účtu. 

Černý kouř byl vidět z širokého okolí. Stoupající dým zalarmoval i hasiče a policisty v Ústeckém kraji a v Německu, kteří vyjeli do terénu kvůli podezření na požár v lesích v oblasti Sněžníku na Děčínsku. Hasiči provedli důkladné prověření, jak za pomoci dalekohledu, tak i dronu. Žádný požár nebyl v této oblasti nalezen. Je možné, že byl vidět hustý kouř táhnoucí se právě z požáru skládky ve Volfarticích. 

Kvůli teplému a suchému počasí platí v celém Česku až do odvolání výstraha před vznikem požárů.