KDY: Čtvrtek 12. září od 20 hodin
KDE: Kino Crystal Česká Lípa
ZA KOLIK: od 130 Kč

Tento týden vstupuje do tuzemských kin snímek režiséra Václava Marhoula Nabarvené ptáče. Film, který se jako první český titul po 25 letech dostal do hlavní soutěže prestižního festivalu v Benátkách, se natáčel i na Českolipsku. První klapka padla v polovině března roku 2017 v borových lesích bývalého vojenského prostoru v Ralsku.

Film je adaptací stejnojmenného bestselleru spisovatele Jerzy Kosińského, který líčí tragické, groteskní a neuvěřitelné kruté zážitky židovského chlapce bloudícího během druhé světové válce kdesi po východní Evropě. Marhoul snímek připravoval dlouhých jedenáct let a podařilo se mu zajistit hvězdné obsazení. Kromě českých herců se tak ve filmu objeví Stellan Skarsgård či Harvey Keitel. Už krátce po uvedení na festival film vzbudil kvůli věrně zobrazovanému násilí velké kontroverze. Velmi ceněná je vizuální stránka díla, kameramanem je osvědčený Vladimír Smutný.

Příští sobotu 21. září se diváci dočkají v kinech v České Lípě a Novém Boru slavnostní premiéry s tvůrčí a hereckou delegací.