KDY: Pátek 29. listopadu od 16:30 hodin
KDE: náměstí Míru Nový Bor
ZA KOLIK: Vstup zdarma

Zahájení adventu zároveň doprovodí bohatý program na náměstí, který začne krátce po setmění v 16:30 hodin vystoupením starosty Jaromíra Dvořáka a místního pěveckého sboru Camella.

Ve stejný čas otevře i čertovská kovářská dílna a řada stánků. Na 17. hodinu je naplánovaný přílet populárních poslů nebes ze 40 metrů vysoké věže kostela Nanebevzetí Panny Marie, aby na návštěvníky opět rozházeli velkou porci štěstí. Po loňském úspěchu navlékne pomyslná andělská křídla také farář Pavel Morávek z novoborské farnosti Římskokatolické církve, aby požehnal městu i návštěvníkům akce z nebes.  

„Protože je za dveřmi Mikuláš, přijde i on s průvodem čertů, chybět nebude živý betlém,“ doplnila Ilona Rejholcová, jednatelka městské společnosti Kultura Nový Bor, která společně s městem akci pořádá.

V jejím průběhu mohou lidé nosit pamlsky pro zatoulané psy a kočky k jejich speciálnímu stromku, který bude stát v blízkosti tribuny. Získané dárky poté pracovníci města odvezou do útulku Bona, s nímž má město uzavřenou smlouvu. Vyvrcholením bude tradiční ohňostroj a rozsvícení vánočního stromu a vánoční výzdoby v ulicích města.