Barbora Poláková - open air 
KDY: Pátek 18. září v 19 hodin
KDE: Vodní hrad Lipý Česká Lípa
ZA KOLIK: 390 Kč

Barbora Poláková začne koncertní sezónu se svými hity i novými písněmi. Poprvé v České Lípě!

Babí léto s Bobulema 
KDY: Pátek 18. září v 17 hodin
KDE: zahrada u kina Hvězda Kamenický Šenov
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné

Neobvyklé promítání nového českého filmu 3 Bobule. Od 17 hodin bude možné posedět a ochutnat burčák, který zajistí dodavatel Patrik Diviš. Od 19: 30 se bude venku promítat film, je potřeba mít deky a teplé oblečení, večery jsou již chladné.

Lípa Fest 
KDY: Sobota 19. září od 8 do 17 hodin
KDE: Náměstí Dr. E. Beneše Česká Lípa
ZA KOLIK: Vstup zdarma

Velký farmářský a řemeslný trh s tématem tradičního českého ovoce - jablek. K dostání budou česká jablka několika odrůd, čerstvý jablečný mošt, křížaly, jablečné koláče, štrůdl, kalvádos, jablečná pálenka, cider a mnoho dalšího. Rozšířeno o nabídku malo vinařů s kvalitním burčákem a výběrovými víny. Trh dále nabídne pestrý výběr farmářských a řemeslných stánků od sýrů, uzenin, pečiva přes grilované dobroty až po keramiku, šperky, dřevěné, proutěné, šité a další vybrané zboží regionálních výrobců. Součástí akce je hudební program, dílničky pro děti, vše tradičně mezi Andy a Banco.

Velká dobrodružství malého brouka 
KDY: Sobota 19. září v 10 hodin
KDE: Městské divadlo Nový Bor
ZA KOLIK: 80 Kč

Střevlík Pepa, je hmyzí postavička, která si vás získá svým vtipem, chytrostí, odvahou a smyslem pro čest. Na cestě za štěstím zažije Pepa mnohá podivuhodná setkání a dobrodružství a ptáte-li se, jestli štěstí najde, přijďte se podívat na výpravnou pohádku s krásnými písničkami.

ROCK4DOGS – Malinatrek 
KDY: Sobota 19. září od 9 hodin
KDE: parkoviště u Panské skály Prácheň

Dogtrekový závod a rockový koncert na podporu projektu Malina pro slona. K dispozici budou tři trasy, z toho jedna speciální pro děti. Po celý den budou připraveny stánky s občerstvením, skákací hrad, malování na obličej, ukázka obran, záchranářští psi. Odpoledne a večer vystoupí kapely The Atavists, Liars, Optimik a další.

Myslivecký jarmark 
KDY: Sobota 19. září po celý den
KDE: hrad Houska
ZA KOLIK: Vstup zdarma

Prezentace mysliveckých aktivit a program s tématikou myslivosti.

ROCKFORZUŠ 
KDY: Sobota 19. září od 14 hodin
KDE: Vodní hrad Lipý Česká Lípa
ZA KOLIK: vstup zdarma

Příznivci rocku si užijí spoustu dobré muziky. Na festivalu vystoupí Kapely Školy rocku, AC/D(CL), Optimik 2, F.A.King, Imaginárium, Tcheichan a Hluchá parta. Během festivalu se představí se svými workshopy Klub Koule z Farní charity Česká Lípa.

Odpolední pohádka 
KDY: Sobota 19. září od 14 hodin
KDE: Zámek Horní Libchava
ZA KOLIK: 80 Kč

Po prázdninách je tu další sobotní akce, kde můžete společně s pořadateli ukončit léto pohádkou. Od 14 hodin jsou připraveny pohádkové prohlídky zámku, v 15:15 pak hlavní pohádka.

Tvoříme duší 
KDY: Sobota 19. září – neděle 20. září
KDE: Zámek Zákupy
ZA KOLIK: zdarma - program na nádvoří

Po celý víkend se budou prezentovat chráněné dílny a sociální zařízení, chybět nebude ani další kulturní program.

Putování za památkami města  
KDY: Sobota 19. září od 14 hodin
KDE: zahrada za Gablerovým domem Stráž pod Ralskem

Druhý ročník akce provede návštěvníky po všech zásadních památkách města (Kostel sv. Zikmunda, márnice, muzeum, hrad a zámek Vartenberk, Boží hrob, kaple s. Jana Nepomuckého). V každé čeká průvodce s odborným výkladem.

Špaček hraje a diriguje 
KDY: sobota 19. září od 19 hodin
KDE: bazilika Všech svatých Česká Lípa
ZA KOLIK: 250 – 450 Kč

Česká studentská filharmonie pod vedením dirigenta Josefa Špačka v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica. Studentská filharmonie je tělesem složeným ze členů a absolventů Orchestrální akademie České filharmonie. O tom, že soubor není žádné „béčko“, ale mladistvou energií a talenty nabité kompaktní a kvalitní filharmonické těleso, vás společně s Josefem Špačkem s houslemi i taktovkou v ruce přesvědčí v ikonických dílech klasického symfonického repertoáru. Večerem vás v dialogu s Josefem Špačkem provede ostřílený filharmonický moderátor Petr Kadlec.

Den s historickými autobusy 
KDY: Neděle 20. září od 9:30 hodin
KDE: Sokolská ulice Česká Lípa 
ZA KOLIK: jízdné zdarma

Město Česká Lípa ve spolupráci s BusLine MAD Česká Lípa s. r. o. zve všechny milovníky historických vozů na Den s historickými autobusy, který se koná v neděli 20. 9. od 9:30 do 15:30 hod. Nástup a výstup v Sokolské ulici.