Škola Rocku
KDY: Pátek 24. června od 15 hodin
KDE: Vodní hrad Lipý Česká Lípa
ZA KOLIK: 100 Kč

Čtvrtý ročník hudebního festivalu studentských kapel z České Lípy a okolí. Těšit se můžete třeba na kapelu Teapack, Alloys, The Rays, Corenote, Lithium a řadu dalších. Areál bude otevřen od 14 hodin až do půlnoci.

Lužické léto
KDY: Pátek 24. června od 19 hodin a sobota 25. června od 16 hodin
KDE: Lesní divadlo Sloup v Čechách
ZA KOLIK: 

Akce s podtitulem – festival pro dobrou věc přivítá v pátek od 19 hodin hudebníky Pavla Dobeše, Ester Kočičkovou s Moody Cat band a Kluka z Husovky. V sobotu je od 16 hodin připraven program pro děti, zahraje divadlo Harmonika a svůj koncert odehraje Anička Horáková. Více ZDE: Ester Kočičková i Pavel Dobeš. Lužické léto podpoří vznik komunitní zahrady

PŘESUNUTO!!! Svatojánská noc
KDY: Neděle 26. června v 17 hodin
KDE: naučná stezka Zákupy
ZA KOLIK: 100 - 300 Kč

Základní a mateřská škola pořádá pro děti noční pohádkovou procházku, kterou zakončí kulturní program a možnost si opéct buřta. Nutnou výbavou na putování je baterka.

Historická střelnice
KDY: Sobota 25. a neděle 26. června od 10 hodin
KDE: hrad Bezděz
ZA KOLIK: 60/150 Kč

Na hradě o víkendu vystupuje Skupina historického šermu Úpičtí střelci. Luky a kuše patřily ve středověku nejen na bitevní pole, ale také hlavně na lov a k zábavě. A k tomu poslednímu patří i jejich střelnice. Bidete si moct vyzkoušet střelbu z anglických dlouhých luků, jezdeckých luků, z kuše. A to jak ze silnějších, pro dospělé, tak ze slabších, pro děti.

Dny města Mimoň
KDY: Sobota 25. a neděle 26. června od 10 hodin
KDE: náměstí 1. Máje a Městské muzeum, Mimoň
ZA KOLIK: vstup zdarma

Je připraven bohatý program plný kouzelnických čísel, divadelních představení a samozřejmě hudby. Mezi účinkujícími nebudou chybět populární kapely Light and Love či Poletíme?. Celým dnem vás jako moderátor bude provázet herec Jan Antonín Duchoslav a na závěr sobotního dne proběhne velkolepý ohňostroj. I na neděli je v muzeu připraveno divadlo pro děti a koncert vážné hudby. Program slavnosti najdete na www.kulturamimon.cz.

Tenisový turnaj ve Cvikově.
FOTO: Tenisová rodina uspořádala vydařený turnaj ve Cvikově

Varhanní improvizace Pavla Hrubeše
KDY: Sobota 25. června v 11 hodin
KDE: kostel sv. Bartoloměje Doksy
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Čtvrtý ze série varhanních improvizací na varhany v Doksech. Hraje hudební skladatel a vynikající varhaník Pavel Hrubeš a hosté. Výtěžek je určen pro sbírku na záchranu varhan v Doksech. 

Ahoj léto
KDY: Sobota 25. června od 13 hodin
KDE: koupaliště Kravaře

Slavnostní otevření koupaliště s programem pro malé i velké. Nebude chybět kolotoč, skákací hrady, airsoftová střelnice, jumping, kuželky, slackcline, hasičská pěna a soutěže. Večer se rozvoní speciality na grilu a zahrají DJ Luky a DJ Alesh.

PŘESUNUTO!!! Hurá do vody
KDY: Neděle 26. června od 14 hodin
KDE: koupaliště Kamenický Šenov

Otevírání šenovského koupaliště a letní sezóny jak jste zvyklí z doby před covidem. Těšit se můžete na atrakce pro děti, pěnu od hasičů, vystoupení mažoretek, občerstvení i oblíbené koktejly.

Putování za pohádkou
KDY: Sobota 25. června od 14 hodin
KDE: Použnice, Ralsko

Všechny děti čeká tradiční dětský den - putování za pohádkou, za Loužnickými strašidýlky. Zahrát přijede divadélko Prokůpek, vystoupí kouzelník Roberto, hasiči předvedou svou techniku a pro děti jsou připraveny soutěže, skákací hrad i bohatá tombola.

O kohoutkovi a slepičce
KDY: Neděle 26. června v 17 hodin
KDE: Vodní hrad Lipý Česká Lípa
ZA KOLIK: 100 Kč

Pořad přiváží Malé divadýlko Praha a pod společným názvem obsahuje dvě pohádky. Kdo by neznal klasickou pohádku O kohoutkovi a slepičce, kterak se slepička snaží zachránit chamtivého kohoutka. Není právě lakomost a chamtivost hlavním tématem nejen příběhu, ale i dnešního světa? Dá se vůbec z tohoto příběhu udělat legrace? Dá se poučit? Na to ať zkusí odpovědět naše představení. Druhá Krabičková pohádka má jednoduchý příběh, ve kterém vystupuje král Krabicius, princezna Krabička, babice Krabice a drak Krabičák. Pohádka slouží jako cvičení na výslovnost. Děti jsou přímo spolutvůrci představení. Místo loutek se používají malované dřevěné krabice.