Výlet s KTČ: Zimní přechod Chlumu 
KDY: Sobota 7. 12. od 7:37 hodin
KDE: sraz na nádraží ČD Česká Lípa

Vydejte se v sobotu s českolipským Klubem českých turistů na turistický pochod okolím Mladé Boleslavi. Trasa: Bechov ČD - Dlouhá Lhota - rybník Vražda - Nová Telib - Březno (11 km). Odjezd: Česká Lípa hlavní nádraží ČD v 7:37 hodin do Bechova přes Mladou Boleslav. Návrat v podvečer.

Skleněná vánoční dílnička 
KDY: Sobota 7. 12. od 10 do 15 hodin
KDE: Florianova huť. Častolovice 16 

Přijďte si namalovat svou vánoční ozdobu, vyrýt na sklo věnování nebo vyfouknout vánoční ozdobu. Můžete si vyrobit dárek pro své blízké, děti dárek pro učitelky, namalujete si ozdobu na svůj stromeček.

Vánoční jarmark 
KDY: Sobota 7. 12. od 10 do 17 hodin
KDE: Vodní hrad Lipý Česká Lípa
ZA KOLIK: 50 Kč

Užijte si pravé staročeské Vánoce. Připravená jsou hudební a divadelní představení, živý zvířecí betlém, zabíjačkové hody či ukázky řemesel. Program: Honza Popleta a jeho čerti, váha hříchů. Pečení medových perníčku v zámeckých kamnech, zdobení cukrátek. Prodej kaprů z kádě, prodej stromečků. Zvířátka z Adélčina dvorečku - živý betlém. Ukázky starých zvyků, dobročinná topinka. Tajemný večer - pro větší děti - Krampusáci v gotickém sklepení. Hudební program: Tomáš Kočko a orchestr, Lusatian Grass, Ladovské Vánoce – heligonkáři. 

Vánoční dílna 
KDY: Sobota 7. 12. od 10 do 12 hodin 
KDE: KD U Jezera Stráž pod Ralskem
ZA KOLIK: 40 Kč

Tvoření vánočních dekorací a dárků. Malá prodejní tržnice rukodělných výrobků.

Vánoce u pana nadlesního 
KDY: Sobota 7. 12. a neděle 8. 12. od 10 do 14 hodin
KDE: Zámek Zákupy
ZA KOLIK: 80 – 310 Kč

Tradiční adventní prohlídky letos připomenou, jak se slavily Vánoce na zámku v době první republiky. Prohlídka zařízeného zámeckého bytu lesního rady Josefa Mati neopomene výklad o lidových vánočních zvycích. Nebude však chybět ukázka nadílky na císařském dvoře ve Vídni, ani návštěva vánočně vyzdobené kaple sv. Františka z Assisi.  

Čertovské nádraží 
KDY: Sobota 7. 12. od 14 do 17 hodin 
KDE: nádraží Kamenický Šenov 

Čertovská patrola a nebeští andělé tradičně na nádraží v Kamenickém Šenově. Mikulášská inka Kamenický Šenov - Česká Kamenice bude odjíždět ze Šenova ve: 13:40, 14:20, 15:00, 15:40, 6:20 17:00 hodin, zpět ve ve 14:00, 14:40, 15:20, 16:00, 16:40, 17:20.

Čerti nikdy nespí 
KDY: Sobota 7. 12. od 16 do 20 hodin
KDE: sklárna Lasvit Ajeto Lindava
ZA KOLIK: 350 Kč (za dítě včetně mikulášské nadílky, doprovod zdarma) 

Mikulášská nadílka se opět koná ve sklárně u pece. Připraven je pro vás bohatý animační program a velmi oblíbené tematické dílničky v podobě korálkování vánočních hvězd, zdobení perníčků a foukání skla ve Sklářské krčmě.  

Koncert Andrey Kalivodové 
KDY: Sobota 7. 12. v 17 hodin 
KDE: obecní kostel Kravaře 

Adventní koncert operní pěvkyně Andrey Kalivodové a pěveckého sboru 440 Hz. Výtěžek z akce poputuje na opravu zdejšího kostela Narození Panny Marie a lípu pro ulici pod Lipou.

Kchun: Purgatio 
KDY: Sobota 7. 12. od 18 hodin 
KDE: kostel sv. Zikmunda Stráž pod Ralskem
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné

Zažijte chrámový prostor skrze neobyčejný zážitek tmy, kresby světlem na oltářní obraz a stěny, doprovázený zpěvem a čtením nejen Dantových textů z Božské komedie.

Vánoční koncert 
KDY: Sobota 7. 12. od 19 hodin
KDE: kostel sv. Jiljí Bezděz

Ženský pěvecký sbor Babíny di Doksy zazpívají s českolipským sborem Evergreen, ale i samy za doprovodu Václava Filipa a pod vedením Denisy Hruškové.

Luděk Havel 
KDY: Sobota 7. 12. ve 20 hodin
KDE: Píchlá nota Doksy
ZA KOLIK: Vstup zdarma

Vynikající pražský pianista a zpěvák Luděk Havel připomene v živém koncertu slavné vánoční melodie. Zazpívá i slavné evergreeny a zahraje na přání hostů.

Mikulášská zábava  
KDY: Sobota 7. 12. od 20 hodin
KDE: Kulturní sál Volfartice
ZA KOLIK: Vstup zdarma

Zahrají Music Flash a nebude chybět bohatá tombola.

Vánoční čas 
KDY: Neděle 8. 12. od 15 hodin
KDE: DK Ralsko Mimoň
ZA KOLIK: 110 – 130 Kč

Loutková revue. Vánoce jsou nejkrásnější svátky v roce! K tradicím českých vánoc patří nejen nezapomenutelné zvyky, ale hlavně dobrá nálada, zpříjemňující dlouho očekávaný příchod Ježíška. Přesto, že jsou tyto svátky především rodinné, určitě si všichni považujeme i očekávané hosty a proto se již na vás osobně těší známé postavičky z televizní obrazovky. Příjemné setkání připravila loutkoherecká skupina Loudadlo, spolupracující s Českou televizí na pořadu Studio kamarád. 

Pěvecký sbor Camella 
KDY: Neděle 8. 12. v 17 hodin
KDE: kostel Nanebevzetí Panny Marie Nový Bor
ZA KOLIK: 100 Kč

Druhý adventní koncert v podání novoborského sboru Camella. Jako hosté vystoupí pěvecké sbory ZUŠ Nový Bor - Písklata a Kameláček.

Adventní koncert Jitky Hosprové 
KDY: Neděle 1. 12. v 17 hodin
KDE: kostel sv. Petra a Pavla Mimoň
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné

Jitka Hosprová ztělesňuje dynamické pojetí klasické hudby současné doby. Její vášnivý vztah k viole dává publiku jasně na vědomí existenci tohoto přehlíženého nástroje, přináší fascinující violovou literaturu a inspiruje skladatele ke komponování nových děl. Vystupuje s předními českými i světovými orchestry.