Všudybud na kusy: Mucha & Papír sklo plasty 
KDY: Pátek 5. června od 19 hodin
KDE: Vodní hrad Lipý Česká Lípa
ZA KOLIK: 150 Kč

Už jste si říkali, že začátek tohoto léta bude bez Všudybudu? Že nepotkáte své známé na jednom místě a že Vám živé koncerty tak strašně chybí? Tak nesmutněte! Vše je jinak. Organizátoři festivalu přichází s konceptem Všudybud na kusy, kdy v termínech od 5. do 11. června v rámci čtyř samostatných akcí představí 7 hudebních interpretů. Jako tradičně na vodním hradě Lipý. V pátek 5. června se fanoušci mohou těšit na vystoupení brněnské písničkářky Muchy (na snímku), která je známá tím, že v textech nejde daleko pro ostřejší slovo, a po ní přijde na řadu kapela Papír sklo plasty. 

Mo/Fo Cat Clarion 
KDY: Pátek 5. června od 21:00 hodin
KDE: U Bílýho černocha Česká Lípa

Miloš Svoboda už dnes patří mezi klubové legendy. Jeho nezaměnitelný projev a hlavně charakteristický hlas si získal fanoušky po celé České republice. Nyní umělec míří do českolipského klubu U Bílýho černocha s uskupením Mo/Fo Cat Clarion, které společně s ním tvoří Jana Svobodová

Všudybud na kusy: ​​​​​​​Květy & B4  
KDY: Sobota 6. června od 19 hodin
KDE: Vodní hrad Lipý Česká Lípa
ZA KOLIK: 150 Kč

Tradiční českolipský hudební festival Všudubyd se letos nemůže uskutečnit, jak jsou diváci zvyklí. Pořadatelé proto přišli s novým konceptem – Všudybud na kusy. Na Vodním hradě Lipý se postupně představí sedm kapel ve čtyřech dnech. V sobotu sobotu 6. června od 19 hodin rozjedou to na nádvoří hradu rozjedou Květy a novoborská skupina B4. Kapela Květy není v našich končinách žádným nováčkem. Na festivalu Všudybud se v minulosti již představili a Českou Lípu několikrát navštívili i s koncertem v bývalém klubu Progres.

Jedna země, jeden král 
KDY: Sobota 6. 6. a neděle 7. 6. od 11 do 15:30 hodin
KDE: hrad Bezděz 
ZA KOLIK: 80 - 310 Kč

Šermířská skupina Pancharti připravila pro rodiče s dětmi víkendové představení. Přijďte se pobavit na Bezděz v sobotu nebo v neděli a prožijte se svými dětmi šermířský den na hradě. Začátky vystoupení na II. nádvoří v 11:00, 12:30 a 14:00 hodin, v sobotu bude ještě vystoupení v 15:30 hodin. Na I. nádvoří se můžete podívat na ukázky kovářského řemesla, bude zde kovářská výheň i vystavené hotové výrobky.

Kudy chodil básník 
KDY: do 26. července
KDE: Památník Karla Hynka Máchy Doksy
ZA KOLIK: 10 - 100 Kč

Vladimír Štěpánský, fotograf Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě, představí na svých černobílých fotografiích Doksko a Kokořínsko. Výstava se koná u příležitosti 210. výročí narození K. H. Máchy. Atmosféru míst, kterými mohl Mácha projít, zachytil velkoformátovým fotoaparátem v mlze, mírném dešti, při zatažené obloze a občas prosvítajícím slunci. Hrady Bezděz, Kokořín, Houska a další i méně známá místa (např. Alej vzdechů v Doksech) jsou zachyceny na kontaktních otiscích z negativů 18 x 24 cm a 8 x 10 inch a zpracovány klasickou fotografickou technikou.

DobBroMan 
KDY: Sobota 6. června ve 21 hodin
KDE: U Bílýho černocha Česká Lípa

Zkušený hudebník, netradiční bluesový kytarista a zpěvák z Berlína vystupující pod jménem DobBroMan, hraje na unikátní slideovou kytaru vybavenou takzvaným Dobro rezonátorem, čímž dosahuje neopakovatelného zvuku. Kromě koncertní činnosti je také vyhledávaným studiovým hráčem a producentem filmové hudby. V jeho programu se můžeme těšit na mix country od Johnnyho Cashe, blues od Blind Willieho Johnsona a vlastních songů.

Zpřístupnění středověké věže 
KDY: Sobota 6. 6. a neděle 7. 6. od 9 do 16 hodin
KDE: zámek Lemberk
ZA KOLIK: 50 Kč

Zpřístupnění středověké věže s vyhlídkou po okolí zámku Lemberk.

Víkend otevřených zahrad 
KDY: Sobota 6. 6. a neděle 7. 6. od 10 do 16 hodin
KDE: zámek Lemberk
ZA KOLIK: 20 Kč

Mimořádné zpřístupnění Bredovské zahrady a letohrádku s panelovou výstavou Lemberk v proměnách času. Prohlídky s průvodcem v 11 a 14 hodin.