Slavnostní otevření Bikeparku 
KDY: Pátek 29. 5. od 14 hodin
KDE: Bikepark Polevsko 25
ZA KOLIK: Vstup zdarma

Zahájení sezony v polevském bikeparku, na kterém si budete moci prohlédnout tratě a seznámit se s plánovanými projekty. Od 15 hodin traily v praxi – exhibice členů dětského sportovního oddílu a možnost vyzkoušení trailů s doprovodem. Následovat bude přátelské posezení s občerstvením. Nově vybudované stezky si můžete vyzkoušet na vlastním kole nebo vám tu kolo zapůjčí.

Dětský den jinak 
KDY: Sobota 30. 5. - pondělí 1. 6. 
KDE: Česká Lípa
ZA KOLIK: Vstup zdarma

Oslava Dne dětí nemůže proběhnout tradičním způsobem, ale přesto si DDM Libertin připravil zábavný den. Na webu libertin.cz si můžete stáhnout pracovní sešit, který je plný úkolů. Zažijete dobrodružný den, během kterého poznáte zákoutí v České Lípě. Zároveň se účastníte soutěže o odměnu. Vše odstartuje v sobotu 30. května a plnit úkoly můžete až do 1. června.

Fenomén Merkur 
KDY: do 31. srpna
KDE: Městská galerie Doksy (zámek)
ZA KOLIK: 50 Kč

Na interaktivní výstavě stavebnice Merkur zhlédnete modely ze sbírky sběratele Jiřího Mládka, které ještě nebyly nikde vystaveny. Pro děti i jejich rodiče je připravena velká herna, kde si mohou s exponáty nejen hrát, ale také si něco z Merkuru smontovat.

Paddle fest Mácháč 
KDY: Sobota 30. května - neděle 31. května
KDE: pláž v kempu Borný, Máchovo jezero
ZA KOLIK: 1 den 500 Kč, 2 dny 800 Kč, děti 100 Kč 

Paddleboardové závody v rámci Českého poháru paddleboardingu. Registraci je vhodné provést on line na www.cfsup.cz.

Dětský den na zámku 
KDY: Sobota 30. května od 13 do 17 hodin
KDE: Zámek Horní Libchava
ZA KOLIK: Dospělí 80 Kč, děti 50 Kč, prohlídka zámku 50 Kč

Zámecké brány se otevřou již ve 13 hodin. V 15:15 vás čeká hlavní pohádka s názvem „ O zámeckém gongu“. Prohlídky zámku budou ve 13:30, 14:30 a 16:30 a mají název „O zubatém bubákovi“. Prohlídky proběhnou s omezenou kapacitou návštěvníků. Čekat vás rovněž bude nově upravená dětská dílna a také doprovodný program.Během akce budou organizátoři samozřejmě dbát na všechna hygienická opatření. Prosí návštěvníky, aby nepřijížděli, pokud by se necítili zdraví. 

Corona off 
KDY: Sobota 30. 5. od 15 do 20 hodin
KDE: Piknik svah u restaurace Uran Stráž pod Ralskem
ZA KOLIK: Vstup zdarma

Na oslavu ústupu epidemie zahraje několik kapel. Nebude chybět točené pivo a občerstvení. Město na akci ocení několik občanů, kteří se podíleli během epidemie na pomoci ostatním.

Výstava kostýmů z pohádek České televize 
KDY: Od 25. května
KDE: Zámek Zákupy
ZA KOLIK: 40 – 130 Kč

Dětská trasa zákupského zámku v novém kabátě, a sice s výstavou kostýmů a rekvizit z vánočních pohádek České televize (Svatojánský věneček, Kouzelník Žito, Pravý rytíř). Prohlídka čtyř místností s historickým mobiliářem je bez výkladu průvodce a je vhodná zejména pro rodiny s dětmi. 

Prohlídka hradu s majitelem 
KDY: Sobota 30. 5. od 14 hodin
KDE: hrad Houska
ZA KOLIK: 30 – 390 Kč

Prohlídka s majitelem hradu panem Šimonkem se uskuteční v rámci projektu Evropský den soukromých hradů a zámků. Jedná se o iniciativu Asociace majitelů a zámků pod záštitou Ministerstva kultury ČR.