Husak Quartet
KDY: Pátek 21. ledna v 19 hodin
KDE: Centrum textilního tisku Česká Lípa
ZA KOLIK: 200 Kč

Populární melodie ve smyčcovém hávu. Nechte se unést hudební smrští skladeb od Beatles, Coldplay či Davida Guetty ve speciálních úpravách. Populární hity, filmová hudba či pohádkové znělky se v provedení Husak Quartetu promění v energií a humorem nabité představení doplněné o precizní hráčskou techniku a improvizační umění. S Martinem Husákem (housle), Radkem Blahušem (housle) a Matějem Kovandou (violoncello) se mohou setkat posluchači na koncertech v Česku i v zahraničí, na letních festivalech a jiných společenských událostech. Stejně tak jako na hudebně-vzdělávacích programech pro děti a mládež. A kdo je dle slov muzikantů čtvrtým členem quartetu? Divák. Důležitý partner, bez něhož by to nešlo.

Zabijačka i exotika na farmářských trzích
KDY: Sobota 22. ledna od 8 do 16:30 hodin
KDE: náměstí Dr. E. Beneše Česká Lípa
ZA KOLIK: vstup zdarma

První letošní sobotní farmářské trhy budou u Andy ve znamení zabijačkových dobrot, mini afrických trhů a vybraných farmářských i řemeslných stánků ale i svařeného vína a oceňovaných regionálních výrobků.

Severská20
KDY: Sobota 22. ledna, prezentace od 9 hodin
KDE: parkoviště u Kapličky, Polevsko

Závod na běžkách se uskuteční na okruhu na Polevském vrchu od Kapličky přes Ledovec, tratě 12 km (muži) a 6 km (ženy a junioři). Koná se pouze za příznivých sněhových podmínek!

Sněhurka a sedm trpaslíků
KDY: Sobota 22. ledna ve 14 hodin
KDE: Základní škola Kravaře
ZA KOLIK: 50 Kč

Na klasický pohádkový příběh vás zve Obec Kravaře a Sváťovo Dividlo.

#clanek|6349927#

Tvrze a panská sídla v nejbližším okolí Panské skály
KDY: Sobota 22. ledna od 14 hodin
KDE: Villa Hrdlička Česká Lípa

Přednáška Vlastivědného spolku Českolipska. Ve středověku a v raném středověku existovalo kolem České Lípy v okruhu 10 km přibližně 90 panských sídel. Vedle hradů a zámku (Sloup, Zahrádky, Zákupy atd.) to byly tvrze (Horní Volfartice, Milčany atd.), z nichž však mnohé zanikly tak, že je již nelze lokalizovat a zjistit, zda se z nich něco dochovalo. V tomto směru se stále něco nového objevuje, což bude základem přednášky. Její druhá část bude věnovaná místům, která někteří šlechtici používali ke svým jménům jako přídomky ale o jejich sídlech nenacházíme žádné zmínky. V neposlední řadě tu máme konkrétní místa, která lze považovat za zbytky bývalých sídel či tvrzí, kdy ale o nich zase nemáme žádné zprávy. Přednášku si připravil Petr Randus.

O vodníku Česílkovi
KDY: Sobota 22. ledna v 15 hodin
KDE: KD Crystal Česká Lípa
ZA KOLIK: 100 Kč

Česílko je důvtipný vodník, který bydlí v rybníčku, spolu s kaprem Osmikiláčem. Kousek od jejich rybníčku má svůj zámek lakomý knížepán, který tak trochu závidí Česílkovi přátelství s kaprem Osmikiláčem a zároveň usiluje o jejich rybník. K rybníčku se jednoho dne přistěhuje krásná rusalka, která hledá domov. Ta se spřátelí hlavně s Česílkem. Jenže knížepán by se rád ženil a rusalka se mu moc líbí. Přijďte zjistit, jestli lakomý knížepán bude mít svatbu s rusalkou a nebo koho si rusalka nakonec vezme? Přijďte se podívat na pohádku, podle dnes již klasického večerníčku.

100 let René Roubíčka
KDY: Neděle 23. ledna od 14 hodin
KDE: Galerie SUPŠS Kamenický Šenov

Přijměte pozvání na unikátní nedělní odpoledne věnované René Roubíčkovi - velikánovi českého skla a pedagogovi naší Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově. Úvodní slovo pronese ředitel školy Pavel Kopřiva a hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Dílem autora vás provede Milan Hlaveš. Součást akce je předání daru rodiny Roubíčkových sklářské škole v podobě skleněné plastiky René Roubíčka.

PROGRAM KIN

Kino Crystal Česká Lípa
Čtvrtek 20. 1. - neděle 23. 1. v 15:30: Velký červený pes Clifford
Čtvrtek 20. 1. - neděle 23. 1. v 17:30 a 20:00: Srdce na dlani

Městské kino Nový Bor
Čtvrtek 20. 1. - pondělí 24. 1. v 17:30 a 20:00: Srdce na dlani
Sobota 22. 1. a neděle 23. 1. v 15:30: Tři přání pro Popelku

Kino Máj Doksy
Čtvrtek 20. 1. v 18.00: Terje Vigen
Čtvrtek 20. 1. ve 20.00: Margrete – královna severu
Sobota 22. 1. v 15:00: Můj soused Totoro
Sobota 23. 1. v 17:30: Srdce na dlani
Sobota 23. 1. ve 20:00: Spencer

Kino Ralsko Mimoň
Sobota 22. 1. v 17:30: Srdce na dlani
Sobota 22. 1. ve 20:00: Spencer 
Neděle 23 1. v 15:00: Dračí princezna