Škola rocku na hradě
KDY: Pátek 25. června od 16 hodin
KDE: Vodní hrad Lipý Česká Lípa

Těšit se můžete na všechny kapely Školy rocku a další hudbení hosty.

Krása krajiny
KDY: Pátek 25. června v 18 hodin
KDE: Galerie Pošta Dubá

Druhá letošní výstava v Galerii Pošta je věnovaná obrazům, na kterých ilustrátor Zdeněk Kopecký zachytil poetickou krásu krajiny, k níž má silný vztah. Malíř pochází z Vysočiny, žije a tvoří ve Žďáru nad Sázavou, ale objevil i krásy Kokořínska.

Dny města Mimoň
KDY: Sobota 26. června a neděle 27. června
KDE: náměstí, Městské muzeum Mimoň
ZA KOLIK: zdarma

Mimoň slaví 650 let od předání celních práv městu králem Karlem IV. Proto se městské slavnosti ponesou v historickém duchu. Těšit se můžete na šermířská klání, středověký vojenský tábor a samozřejmě pouťové atrakce a stánkový prodej. Chybět nebude ani hudba. Čeká vás vystoupení Míši Růžičkové pro děti, zpěvačka Elis Mráz či kapely Atmo music a Sto zvířat. V neděli proběhne program v Městském muzeu. V 10 hodin pro děti zahraje Divadélko Koloběžka pohádku Krakonošova čarovná fajfka a v 17 hodin proběhne harfový koncert Kataríny Ševčíkové s názvem Kouzlo harfy. Podrobný program na www.kukturamimon.cz

Historická střelnice na Bezdězu
KDY: Sobota 26. června a neděle 27. června od 10 hodin
KDE: hrad Bezděz
ZA KOLIK: 60/120 Kč

Své umění přijede představit Skupina historického šermu Úpičtí střelci. Zabývá se převážně obdobím 1. poloviny 15. století a hlavní náplní její činnosti je střelba z palných a střelných zbraní. Luky a kuše patřily ve středověku nejen na bitevní pole, ale také hlavně na lov a k zábavě. A k tomu poslednímu patří i jejich střelnice. Návštěvníci si mohou vyzkoušet střelbu z anglických dlouhých luků, jezdeckých luků, z kuše. A to, jak ze silnějších, pro dospělé, tak ze slabších, pro děti. Kromě střelnice bude připravena i kovářská dílna na I. nádvoří. Na návštěvníky čeká ukázka kovářského řemesla, práce ve výhni s kovem a výroba drobných předmětů.

Karlova Lípa naděje
KDY: Sobota 26. června od 10 hodin
KDE: cyklostezka Varhany, parkoviště u OD Banco Česká Lípa

Charitativní akce pro dvanáctiletého Jiříka Ullmanna z České Lípy. Přispět může každý, kdo se zúčastní charitativní akce, která bude nabitá hvězdnými hosty a zajímavým programem. Moderovat ji bude herec Pavel Nečas, dorazí bývalý hokejista Dominik Hašek nebo zpěvačka Sharlota, chybět nebudou farmářské trhy, akce dobrovolných hasičů, děti se mohou těšit na pěveckou soutěž nebo velký skákací hrad a spoustu další zábavy. Symbolicky budou na dvou místech města zasazeny lípy naděje. Večer se pak můžete těšit do českolipské Unionky na pořad Na stojáka s Pavlem Nečasem. Přesný program najdete ZDE: Naději dvanáctiletému Jiříkovi z České Lípy chce dát sobotní charitativní akce

Hledání pokladu s piráty z Karibiku
KDY: Sobota 26. června ve 13 a 16 hodin
KDE: Vodní hrad Lipý Česká Lípa
ZA KOLIK: 80 Kč

Dobrodružný den pro celou rodinu. Jack Sparrow, Will Turner a jejich přátelé musejí překonat spoustu nástrah, aby se k pokladu dostali. Děti čeká 7 pirátských disciplín, které musí absolvovat, aby nalezly poklad.

LustrfestKDY: Sobota 26. června od 20 hodinKDE: Dvořáčkův park Kamenický Šenov ZA KOLIK: zdarma

Akce probíhala od počátku června on line a na její závěr je připravena mimořádná venkovní akce. Ve 21 hodin se v parku rozsvítí nádherné lustry z dílny studentů šenovské sklářské školy. Návštěvníky budou lákat na jedinečnou večerní procházku či piknik v parku. Bude také možnost navštívit šenovské letní kino pod hvězdami, které zdarma promítne oceňovaný český film Šarlatán.

Oživená Černá kuchyně na zámku Lemberk 
KDY: Sobota 26. června od 10 hodin
KDE: zámek Lemberk
ZA KOLIK: 60 Kč

Jak se vařilo v dobách minulých? Přijďte se podívat do Černé kuchyně a ochutnat pokrmy připravené na otevřeném ohništi ze 17. století dle dobových receptů a okořeněné zajímavým vyprávěním o historii vaření.

Mo/Fo Cat Clarion - regional blues
KDY: Sobota 26. června ve 21 hodin
KDE: klub U Bílýho černocha Česká Lípa

Evropský a velmi moderní přístup k blues, který se neptá a na okamžik neváhá využít tradičních prvků, jazzu, nebo dokonce progresivního rocku v propracovaných skladbách co do délky a kompozice, které zdobí pauzy, předěly a další změny tonality, kdy překvapí a přimějí posluchače, aby si je žádali znovu a více.

Letňák 2021
KDY: Neděle 27. června ve 14 hodin
KDE: Letní kino Cvikov
ZA KOLIK: zdarma

Show pobaví malé i velké diváky. Program plný písniček, tance, soutěží, legrace, smíchu a velkých bublin. Profesionální biketrialová exhibice vítěze Českého poháru v trialu Jana Sladkého. Koncert novoborské rock-popové kapely OPTIMIK, která je stálicí místní scény.