Lípa Fest 
KDY: Sobota 14. 9. od 8 do 17 hodin
KDE: mezi OD Andy a Banco Česká Lípa
ZA KOLIK: Vstup zdarma

Speciální rozšířená verze farmářských trhů s bohatým doprovodným programem. To je Lípa Fest, který proběhne v sobotu od 8 do 17 hodin mezi obchodními domy Andy a Banco Česká Lípa. Festival bude prezentovat nabídku vybraných minipivovarů a farmářské dobroty. V rámci doprovodného programu se můžete těšit na doprovodné soutěže, vystoupení žáků ZUŠ Česká Lípa, flašinetáře, Máňa trio, Loss Mafiososs i na trojnásobného vítěze Akademie Na stojáka Stand up komika Jardu Krušinu. Na vaše bránice zaútočí se svou one man show kolem 11. a 15. hodiny.

Jedna země, jeden král
KDY: Sobota 14. 9. a neděle 15. 9. od 11 hodin
KDE: hrad Bezděz 
ZA KOLIK: 60 - 230 Kč

Historická skupina Pancharti připravila pro rodiče s dětmi víkendová představení. Přijďte se pobavit na Bezděz v sobotu nebo v neděli a prožijte se svými dětmi šermířský den na hradě. Začátky vystoupení na II. nádvoří v 11, 12.30 a 14 hodin, v sobotu bude ještě vystoupení v 15.30 hodin. Na I. nádvoří se můžete podívat na ukázky kovářského řemesla, bude zde kovářská výheň i vystavené hotové výrobky. Šermířskou hudbu a zpěvy obstará skupina Kalíšci.

Prohlídky historického provozního zázemí 
KDY: Sobota 14. 9. a neděle 15. 9. od 10:25 hodin
KDE: zámek Zákupy
ZA KOLIK: 50 Kč

Pro velký úspěch nabízí zámek Zákupy prohlídky běžně nepřístupných prostor, které vás zavedou do historického provozního zázemí. Přestože prostory na svou obnovu teprve čekají, jejich návštěva stojí za to. Uvidíte ¨dvě části zámecké kuchyně s původním sporákem, sklepení s ledárnou a zámeckou prádelnu. Zatáčky prohlídek: 10.25, 11.25, 12.25, 13.25, 14.25 a 15.25 hodin.

Na stojáka
KDY: Sobota 14. 9. od 19 hodin
KDE: DK Ralsko Mimoň
ZA KOLIK: 190 Kč

Stand up comedy - sólové výstupy bavičů, specialita angloamerických barů, je snad nejkrutějším testem komiků. Kdo nedokáže, aby divák zvedl oči od sklenky, natož odložil doutník a zaplácal, je vyřízen. Jakub Žáček, Adéla Elbel a Arny v známé show!.

Dny evropského dědictví v Dubé 
KDY: Sobota 14. 9. od 13 hodin
KDE: Sušárna chmele Dubá
ZA KOLIK: Vstup zdarma

Mezi 10. a 12. hodinou budou probíhat prohlídky kostela Nalezení sv. Kříže. Odpolední program u sušárny nabídne komentované prohlídky této technické památky, ve 14 hodin se koná přednáška Jiřího Adamoviče a Jiřího Pillera o knize Kokořínsko – jak mluví skály. Nebudou chybět tvůrčí dílničky pro děti i dospělé, soutěž v poznávání piv, výstava fotografií sušárny před a po rekonstrukci a od 15 hodin bude k tanci s poslechu hrát skupina Kosí bratři. Sušárna bude návštěvníkům otevřená od 10 do 20 hodin.

Sraz přátel historických velocipedů a motocyklů 
KDY: Sobota 14. 9. od 10 hodin
KDE: Minimuseum Achilles Horní Police

Minimuseum Achilles zve na sraz přátel historických velocipedů a motocyklů konaný u příležitosti 125. výročí založení firmy Achilles, Schneider a spol., která se věnovala výrobě velocipedů a motocyklů. Připravili pro vás: Prohlídku muzea, soutěže pro děti, ukázka historických kočárků a panenek Spolkem historie Mimoňska a mnohé další, od 20.00 hodin hudební zábava, hraje super kapela Mixer. Občerstvení – pivo, limo, guláš, klobása. Návštěvníci, kteří dorazí v dobových kostýmech, mají veškeré občerstvení zdarma. Pro přespolní možnost přenocování ve vlastním stanu.