Putování za houslovým klíčem a Koncert při svíčkách
KDY: Pátek 8. října v 18 hodin
KDE: ZUŠ Česká Lípa

Noční hudební hra pro děti od 8 let má podtitul - Ať žijí duchové a děti si při ní užijí spoustu dobrodružství. Následný koncert, který začne ve 23 hodin, je součástí hry Putování za houslovým klíčem a pořadatelé i děti ocení publikum, které je přijde podpořit.

Duo Jamaha
KDY: Pátek 8. října v 19 hodin
KDE: Kulturní centrum Sever Cvikov
ZA KOLIK: 200 Kč

Koncert populární skupiny s taneční zábavou.

Brian Charette SCS SuperTrio
KDY: Pátek 8. října od 21 hodin
KDE: U Bílýho černocha Česká Lípa

Brian Charette se etabloval na newyorské scéně jako vyhledávaný hráč na varhany hammond. Jeho kvality ocenili v roce 2014 i kritici Downbeatu, když ho označili za Vycházející hvězdu. O čtyři roky později se již umístil na 5. místě v hlavní varhanické kategorii. Uznávaný skladatel a kapelník účinkoval s hudebníky jako například Joni Mitchell, Chaka Khan, Paul Simon.

Den otevřených dveří
KDY: Sobota 9. října od 10 hodin
KDE: Vodní hrad Lipý, Centrum textilního tisku Česká Lípa
ZA KOLIK: vstup zdarma

Program v Centru textilního tisku: ukázky potisku látek unikátními historickými formami, ukázky sítotisku a termotisku, malování a razítkování na plátno, možnost individuální prohlídky textilní expozice, prodej drobných dárkových předmětů. Přístupná bude galerie v 1. patře – Výstava skleněných děl Jiřího Pačinka. Od 15.30 se děti mohou těšit na pohádku Kde je ten ježek?
Program na hradě Lipý: individuální prohlídky nádvoří, expozice a hradního sklepení. Možnost prohlídky skleněných děl Jiřího Pačinka instalovaných v rámci akce Křišťálový hrad.

Veselá pouť
KDY: Sobota 9. října od 10 hodin
KDE: Městské divadlo Nový Bor
ZA KOLIK: 100 Kč

Divadlo Loudadlo představí známé kamarády z televizní obrazovky, Jů a Hele. Komické dialogy se střídají s písničkami a soutěžemi, kterých se děti samy účastní.

Toulky přírodou
KDY: Sobota 9. října od 10 hodin
KDE: DDM Libertin, Hubertova stezka Česká Lípa

Toulky přírodou je akce pro všechny děti a rodiče. Objevte během putování krásnou naučnou Hubertovou stezkou všechny lesnické a myslivecké dovednosti. Za své snažení získáte na konci trasy certifikát lesníka. Pro děti i dospělé je připravena celá řada aktivit - lukostřelba, dřevorubci, rybáři, projížďka na koních, opékání buřtů a další zábavné činnosti.

Historie Kravař s Miloslavem Sovadinou
KDY: Sobota 9. října v 17 hodin
KDE: aula ZŠ Kravaře
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Dlouholetý českolipský archivář a spoluautor knihy "Kravaře v Čechách" povypráví o vzniku publikace a vzpomene na kolegu historika Ladislava Smejkala.

Irský ples
KDY: Sobota 9. října od 18 hodin
KDE: Společenské centrum Jablonné v Podještědí
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Taneční workshop u příležitosti 10. výročí vzniku tanečního souboru Patašpička. Představí se skupina irských tanců Divokej Ir, veselou irskou hudbu obstará kapela Rookery a k pití si dáte tradiční irské nápoje.

Pravda
KDY: Sobota 9. října v 19 hodin
KDE: Dům kultury Ralsko Mimoň
ZA KOLIK: 250 Kč

Komedie pro dospělé divadla SemTamFór.

50 na 50 tour 2021 - Arnošt Frauenberg (Na stojáka)
KDY: Sobota 9. října ve 20 hodin
KDE: Hotel Grand Doksy
ZA KOLIK: 200 Kč

Jeden z nejznámějších stand-up komiků z party Na stojáka letos pořádá speciální 50 na 50 tour. Jednou ze zastávek jsou i Doksy. Můžete zažít skvělý večer plný humoru a zábavy v podání Arnošta Frauenberga.

Nedělní cyklovýlet
KDY: Neděle 10. října od 10 hodin
KDE: DDM Libertin Česká Lípa

Poslední podzimní vyjížďka pro všechny věkové kategorie. Trasa: Sosnová, Provodín, Staré Splavy, Doksy a zpět. Na výlet si vezměte kolo v dobrém technickém stavu, sadu lepení, svačinu a dobrou náladu.

Povídání o pejskovi a kočičce
KDY: Neděle 10. října v 15 hodin
KDE: Dům kultury Ralsko Mimoň
ZA KOLIK: 60/110 Kč

Divadlo SemTamFór přiváží divadelní představení nejen pro děti podle legendární knihy Josefa Čapka.