Mečem proti kalichu, aneb šerm na Bezdězu
KDY: Pátek 16. července – neděle 18. července
KDE: hrad Bezděz
ZA KOLIK: plné 120 Kč, děti (do 17 let) 60 Kč

Skupina historického šermu Tartus sehraje na Bezdězu představení Mečem proti kalichu aneb slasti a strasti purkrabího Jana a jeho posádky. Šermířská skupina vám také předvede ukázky soubojů se středověkými zbraněmi, pro zájemce bude připravena i malá ukázka středověké tortury. Své umění bude předvádět po celý víkend mistr kovář. Na nádvoří bude výheň a uvidíte zde výrobu drobných předmětů ze železa. V sobotu a v neděli zahraje skupina Subulcus hudbu ze starých časů. Začátky vystoupení v 11.00 ve 13.00 a v 15.00. V neděli proběhne poslední vystoupení ve 13.00.

Splašené nůžky 
KDY: Pátek 16. července ve 20 hodin
KDE: Lesní divadlo Sloup v Čechách
ZA KOLIK: 200/100 Kč

Originální interaktivní komedie, která umožňuje divákům zasahovat do děje a rozhodovat o dalším průběhu příběhu. Hraje divadlo Pluto.

Lenfest
KDY: Sobota 17. července od 11 hodin
KDE: Sklářské muzeum Kamenický Šenov

Již po šesté hostí Sklářské muzeum festival lnu, jeho výtvarného zpracování a designu. Představí se vám spousta prodejců nejen s lněným zbožím, ale s potravinami, vínem, proutěnými košíky. Po celý den vás čekají workshopy, ukázky řemesel a tvorby. Ve 13 a v 16 hodin je pro děti připravena pohádka „Jak krtek ke kalhotkám přišel“ a ve 14 hodin bude přednášet Martina Benešová na téma: „Přírodní barvení lnu za starých časů a dnes“.

Piknik fest
KDY: Sobota 17. července od 12 hodin
KDE: piknik svah Stráž pod Ralskem

Piknik fest je hudební přehlídka mladých talentovaných zpěváků a kapel z okolí, kteří jsou povětšinou na startu své hudební kariéry a právě tento fest jim pomáhá ve zviditelnění. Kromě spousty začínajících jmen bude hlavním hostem kapela Pekař. Dále se můžete těšit na skvělé občerstvení, koktejly, skákací hrady, malování na obličej, soutěže pro děti i dospělé. Nezapomeňte si s sebou piknikovou deku a třeba i plný piknikový koš.

Benefiční akce na opravu kostela
KDY: Sobota 17. července od 13 hodin
KDE: koupaliště Kravaře
ZA KOLIK: 250 Kč

Téměř celodenní benefiční akce nabídne bohatý program. Děti si užijí hasičskou pěnu, malování na obličej, jízdu na koních, obří skákací skluzavku i kolotoče a hudební program s Míšou Růžičkovou. Pro dospělé se o hudbu postará Vojtaano, Jiří Schmitzer, Jakub Děkan s kapelou nebo Laura a její tygři.

Rodinné sportovní hry
KDY: Sobota 17. července od 9 hodin
KDE: koupaliště Nedamov

Pro dospělé i děti je připravena veselá opičí dráha. Nezapomeňte si rozhodně plavky a samozřejmě platné doklady o bezinfekčnosti pro dospělé i děti.

Zpřístupnění Bredovské zahrady a letohrádku
KDY: Sobota 17. a neděle 18. července
KDE: Státní zámek Lemberk
ZA KOLIK: 30 Kč

Mimořádné zpřístupnění Bredovské zahrady a letohrádku s panelovou výstavou věnovanou proměnám areálu Lemberka. Akce potrvá po celý den od 10.00 do 16.00 hodin.

Ctirad Macháně – Hung drums
KDY: Sobota 17. července v 19 hodin
KDE: Skalní hrad Sloup
ZA KOLIK: 150 Kč

Hang drum – kovový rytmicko melodický samozvučný nástroj, rozeznívaný rukama, který vás vtáhne do neodolatelného světa jemných tónů, rytmů, harmonií a slovy nepopsatelných vibrací.

Honza Popleta
KDY: Neděle 18. července od 15 hodin
KDE: bývalé letní kino Mimoň

Zábavné nedělní odpoledne pro děti i dospělé. Vstup zdarma.

O5 a Radeček
KDY: Neděle 18. července v 19 hodin
KDE: zámek Vartenberk
ZA KOLIK: 200 Kč

Vystoupení populární kapely, jejíž aktuální hit Bra3 je jednou z nejhranějších písní v českých rádiích.

Letní kina na Českolipsku:


Letní kino Nový Bor
Sobota 17. 7. ve 21:15: V zajetí démonů 3: Na ďáblův příkaz

Letní kino v zámeckém parku, Doksy
Neděle 18. července ve 21:45: Šarlatán

Letní kino Nedamov
Pátek 16. 7. ve 21:30: Trollové a kouzelný les
Neděle 18. 7. ve 21:30: Štěstí je krásná věc
Úterý 20. 7. ve 21:30: Šarlatán