Toulky Českou Lípou
KDY: do konce března
KDE: Česká Lípa, www.libertin.cz
ZA KOLIK: zdarma

Českolipský DDM Libertin si připravil něco nového nejen pro děti, ale i dospělé z České Lípy. Toulání po městě s GPS je zábavná hra pro všechny věkové kategorie. Na webu Libertinu jsou k dispozici ke stažení pracovní listy, vaším úkolem je podle GPS najít zadanou zajímavou budovu ve městě a odpovědět na doprovodné otázky. Pokud se vám podaří najít a zodpovědět vše, stačí výsledky poslat na do konce března na e-mailovou adresu jerman@libertin.cz a čekat na odměnu.

Šššš. Šššš. Hůůů. Haf!
KDY: Sobota 13. března od 10 hodin
KDE: YouTube kanál Naivního divadla Liberec
ZA KOLIK: zdarma

Loutková pohádka nejen o vlacích a ve vlaku zpříjemní nejen dětem další sobotu, kdy nemohou do divadla.

Moje kino live
KDY: každý večer od 20:30 hodin
KDE: kinodoksy.cz
ZA KOLIK: 100 Kč

Dokské kino se zapojilo do projektu „Moje kino Live“, který přináší divákům filmy domů a také pomáhá alespoň částečně se složitou situací po uzavření kin v současné pandemické situaci. Nejpozději hodinu před začátkem projekce zakoupíte vstupenku na www.kulturadoksy.cz. Nejpozději 30 minut před začátkem projekce pak obdržíte e-mail s odkazem na stream. Kromě projekce samotné je je k dispozici půl hodiny před a půl hodiny po filmu chat, kde si můžete popovídat s ostatními diváky.

Program:
Pátek 12. 3. ve 20:30: Léto 85
Sobota 13. 3. ve 20:30: Složka 64
Neděle 14. 3. ve 20:30: Disco

Břichbulín aneb Cesta do země skřítků
KDY: Sobota 13. března v 15 hodin
KDE: facebook a YouTube kanál Kultura Česká Lípa
ZA KOLIK: symbolickou vstupenku lze zakoupit na clvstupenka.cz

Toník je malý chlapec, který neví moc co dělat a nudí se. A víte proč? Protože jeho rodiče mají moc práce a nemají na něj čas. Tatínek ho zahrnuje hračkami, kterých má Toník už plný pokojíček a maminka, která pracuje v cukrárně mu nosí samé sladkosti, bonbóny a zákusky. A tak není divu, že z toho všeho Toníka začne bolet bříško. A to si Toník ještě vymyslí, že nechce obyčejné sladkosti, ale zlatý dort… Loutková pohádka Michala Vaňka a jeho loutkových přátel zpříjemní nejen dětem sobotní odpoledne.

Éčko LIVE: Majstream
KDY: Neděle 14. března v 19 hodin
KDE: facebook Lidových sadů Liberec
ZA KOLIK: zdarma

Do online pořadu Jakuba Marvana se známými a zajímavými rodáky Libereckého kraje přijali tentokrát pozvání zpěvák Ondřej Ruml a sbormistryně Silvie Langerová.

Po pravdě… všichni lžou
TIP NA KNIHU
KDE: např. na kosmas.cz
ZA KOLIK: 269 Kč

Největší pravda na světě: všichni lžou. Své o tom ví i Lucy, zdatná vypravěčka příběhů. Jen ona sama ví, které jsou pravdivé a jak to doopravdy bylo s jejím zmizelým bráškou i manželem. Přichází chvíle, kdy Lucy konečně řekne pravdu. O tom je nová kniha Gilly McMillan s názvem Po pravdě… všichni lžou, kterou čtenářům předkládá nakladatelství Kalibr. Hlavní postavou je autorka několika bestsellerů, díky kterým získala slávu, peníze i miliony fanoušků. Před lety zmizel její bráška a teď manžel.