Tyjátr na hradě
KDY: Pátek 27. května od 16 hodin a sobota 28. května od 9 hodin
KDE: Vodní hrad Lipý Česká Lípa
ZA KOLIK: 100 Kč (pátek), 200 Kč (sobota)

Poslední květnový víkend se v exteriérech českolipského hradu Lipý uskuteční přehlídka studentského divadla. Pobaví vás divadelní soubory z Turnova, Rumburka, Liberce, Prahy a České Lípy. Hluchá parta ZUŠ České Lípy dodá ten správný rytmus a hudební večery s DECL BANDem, jako třešinka na dortu, vše završí. Můžete se těšit na skvělé občerstvení, hry pro dětské divadelní fanoušky a tu správnou divadelní atmosféru.

Strážský challenge cup
KDY: Pátek 27. května od 16 hodin
KDE: areál vodního lyžování Stráž pod Ralskem

Soutěž pro mužské, ženské i smíšené pětičlenné týmy ve sportovních disciplínách – kánoe, kolo, běh a in-line brusle s mottem „přes překážky ke hvězdám“.

Výstava fotografií Petra Nováka
KDY: Pátek 27. května od 18 hodin (do 25. června)
KDE: Galerie Pošta Dubá
ZA KOLIK: vstup zdarma

Na samotný závěr května připravil Podbezdězský spolek intelektuální, poetický a okrašlovací v Galerii Pošta v Dubé zahájení výstavy minimalistických fotografií Petra Nováka, za které získal i několik ocenění. Zahájení výstavy proběhne v pátek od 18 hodin. Výstava potrvá do 25. června a bude přístupná vždy v sobotu a ve středu od 9 do 11 hodin a v pátek od 14 do 16 hodin.

Zdislavská pouť a městské slavnosti 2022
KDY: Sobota 28. května od 9 hodin
KDE: náměstí Jablonné v Podještědí
ZA KOLIK: vstup zdarma

V kapli svaté Zdislavy začíná první mše již v 7 hodin. Hlavní program na náměstí je velmi pestrý a na své si přijdou dospělí i děti, milovníci hudby, pohybu, pohádek i tvoření. Kromě vystoupení nebudou chybět doprovodné akce – malování na obličej, stánkový prodej, ukázky řemesel a samozřejmě bohaté občerstvení. U zámku Nový Falkenburg je připraven pohádkový den v mokřadech. Podrobný program na www.jablonnevp.cz. Na zámku Lemberk bude od 9 hodin mimořádně přístupná Zdislavina světnička poutníkům bez návaznosti na prohlídky s možností modlitby a rozjímání v rámci Zdislavské pouti.

Zpřístupnění středověké věže 
KDY: Sobota 28. a neděle 29. května od 9 hodin
KDE: Zámek Lemberk
ZA KOLIK: 60 Kč

Zpřístupnění středověké věže s vyhlídkou po okolí zámku Lemberk.

ZUŠ open na zámku
KDY: Sobota 28. května od 10 hodin
KDE: Zámek Doksy

Základní umělecká škola Doksy zve na ZUŠ open na zámku v Doksech. V 10, 11, 13 a 14 hodin můžete zavítat na komentovanou prohlídku dokského zámku. V 17 hodin bude zahájen koncert v Rytířském sále. Od 10 do 15 hodin bude v přízemí zámku připraven fotokoutek.

Šébr – lávka přes Stožecké sedlo, vítěz odborné poroty a zároveň vítěz veřejného hlasování v kategorii Velké dřevěné konstrukce - realizace.
FOTO: Turistický most na Šébru se stal Dřevěnou stavbou roku

Varhanní improvizace Pavla Hrubeše na záchranu varhan 
KDY: Sobota 28. května v 11 hodin
KDE: Kostel sv. Bartoloměje Doksy
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Druhý ze série varhanních improvizací na varhany v kostele sv. Bartoloměje v Doksech. Hraje hudební skladatel a vynikající varhaník Pavel Hrubeš a hosté. Výtěžek je určen pro sbírku na záchranu varhan v Doksech. Vstupné dobrovolné.

Pohádkový les
KDY: Sobota 28. května ve 14 hodin
KDE: start u mateřské školy Dubá

16. ročník akce má podtitul „Cestujeme kolem světa“. Těšit se můžete na zábavu, soutěže, bonbónový déšť. V cíli si můžete zakoupit drobné občerstvení, případně opéci špekáčky. Za vyplněnou startovní listinu dostanou děti špekáček a limonádu zdarma.

Muzejní noc
KDY: Sobota 28. května od 16 hodin 
KDE: Sklářské muzeum Nový Bor
ZA KOLIK: 30 Kč

Připraven je bohatý program pro děti i dospělé. Nebudou chybět ukázky výroby skleněných šperků a techniky Tiffany, v 17 hodin se představí divadlo Matýsek se svým představením pro děti, v 18 hodin vystoupí Elce Pelce Band, skupina složená ze žáků z českolipské ZUŠ a zahrají jazzové, swingové i popové melodie. Ve 20 hodin proběhne folk – popový koncert Kuby Horáka z Nového Boru. Program završí ve 22 hodin vystoupení formace B4.

Lollipop
KDY: Sobota 28. května v 17 hodin
KDE: koupaliště Mimoň
ZA KOLIK: 305 Kč

Dívčí skupina je oblíbená u dětského a dospívajícího publika. Její písně a videa patří k velmi populárním a velmi sledovaným na kanále youtube. Během jejich koncertů děti zpívají, tancují i si hrají, ale především se dobře baví.

Noc hradních kaplí aneb Keltský večer
KDY: Sobota 28. května v 19 hodin
KDE: hrad Bezděz
ZA KOLIK: 70 - 170 Kč

ečerní výstup na Hrad Bezděz s hudebním doprovodem. Na úvod večera vystoupí v gotické kapli osvícené pouze svíčkami houslistka, zpěvačka a kytaristka Petra Fabiánová. Dokská kapela MalemIrish zahraje s vlastním pojetím tradiční irskou hudbu a jiné písně Britských ostrovů. Závěr večera bude patřit ohňové show skupiny ZLO. Umožněn bude i výstup na Velkou věž s možností krásného výhledu do kraje.

Sportovní dětský den
KDY: Neděle 29. května od 14:30 hodin
KDE: sportareál u sokolovny Kamenický Šenov

Přijďte oslavit Den dětí. Můžete se těšit na rozličné obvyklé i neobvyklé sportovní disciplíny, výtvarné dílny, malování na obličej, skákací hrad, balónky a spoustu dalšího.