Okénka radosti
KDY: do konce dubna
KDE: výlohy obchodů v České Lípě
ZA KOLIK: zdarma

Na celý duben město Česká Lípa ve spolupráci s místními obchodníky, školami a veřejností uspořádalo netradiční výstavu ve výlohách obchodů v centru města s názvem „Okénka radosti“. Ve výlohách jsou vystavené obrázky nebo fotky na téma: „Co nám v této nelehké době dělá radost“. Přesná trasa a seznam obchodů, které se do projektu zapojily naleznete na webových stránkách a facebooku města.

Čertoviny – kašpárek se ani čerta nebojí
KDY: Sobota 10. dubna v 10:30 hodin
KDE: www.libertin.cz
ZA KOLIK: zdarma

Zábavné loutkové představení s pracovním listem pro celou rodinu. Užijte si sobotní dopoledne a obohaťte se o kulturní zážitek. Představení pro vás Libertin připravil ve spolupráci s loutkovým divadlem Klubíčko Cvikov.

Moje kino live – kino Máj
KDY: viz. program
KDE: www.kulturadoksy.cz
ZA KOLIK: 100 Kč

Dokské kino se zapojilo do projektu „Moje kino Live“, který přináší divákům filmy domů a také pomáhá alespoň částečně se složitou situací po uzavření kin v současné pandemické situaci. Nejpozději hodinu před začátkem projekce zakoupíte vstupenku na www.kulturadoksy.cz. Nejpozději 30 minut před začátkem projekce pak obdržíte e-mail s odkazem na stream. Kromě projekce samotné je je k dispozici půl hodiny před a půl hodiny po filmu chat, kde si můžete popovídat s ostatními diváky.

Program:
Čtvrtek 8. 4. ve 20:30: Festival otrlého diváka uvádí: Mauzoleum
Pátek 9. 4. ve 20:30: Palm Springs
Sobota 10. 4. ve 20:30: Šarlatán
Neděle 11. 4. ve 20:30: Mistr

Online výstava kraslic a lidových krojů
KDY: kdykoli
KDE: odkaz na kulturamimon.cz
ZA KOLIK: zdarma

Vrátit se k uplynulým Velikonocům můžete díky on line výstavě mimoňského muzea. Připravili pro vás tradiční Výstavu kraslic a lidových krojů. Že je zavřeno? Virtuálně se může i za dveře.

Babu a papoušek
KDY: Sobota 10. a neděle 11. dubna
KDE: YouTube kanál Naivního divadla Liberec
ZA KOLIK: zdarma

V dubnu se již předpokládá lepší počasí, více pobytu venku, nebo alespoň na vlastní zahradě, a tak pro vás pohádka naivního divadla bude na youtube k dispozici po celý víkend.

Stopování zvířátek
KDY: kdykoli
KDE: start u Tavby v Kamenickém Šenově
ZA KOLIK: zdarma

Stezku pro odvážné stopaře si připravila mateřská škola Pískovec pro všechny děti, které momentálně nemohou chodit do školky a nejen pro ně. Stopování začíná u Tavby odkud se jde po žlutých značkách přes louku a po lesní pěšině zpět ke školce. Po cestě vás čeká 8 zastavení s poslechovými úkoly. Cíl je na zahradě školky. Potřebovat budete mobilní telefon s přístupem k internetu a čtečkou QR kódů a pak už jen bystré oči a uši.