DŮLEŽITÉ KONTAKTY

 • Infolinka Krajské hygienické stanice Libereckého kraje k problematice výskytu Koronaviru: 485 253 111 nebo 485 253 132
  provozní doba: Po, St: 7:30-17:00, Út, Čt: 7:00-15:00, Pá: 7:00-14:30
 • Celostátní infolinka Státního zdravotního ústavu: 724 810 106 nebo 725 191 367 - nonstop
 • Infolinka Krizového štábu Libereckého kraje (dotazy na téma koronavirus): 485 226 999 - denně od 8:00 do 20:00
 • Telefonická linka pro dotazy související s cestováním za nouzového stavu: 739 608 533 (9:00 – 17:00)
 • Důležitá rada: určitě si do mobilu uložte číslo na svého praktického lékaře

CO DĚLAT V PŘÍPADĚ POTÍŽÍ

Co je koronavirus?Zdroj: DeníkMezi symptomy onemocnění patří suchý kašel, dušnost, únava a neustupující horečka. Provázet ji může také bolest kloubů a svalů. Zvláštní případy mohou vést k zápalu plic, selhání ledvin a smrti. Koronavirus se pak přenáší z člověka na člověka po úzkém kontaktu. Jak upozornilo ministerstvo zdravotnictví, jde o takzvanou kapénkovou infekci, která se přenáší vzduchem. Inkubační doba je dva až 27 dní.

Pokud na sobě člověk pozoruje příznaky koronaviru, neměl by se osobně vypravit k lékaři a riskovat tak nakažení dalších osob. Naopak by měl kontaktovat svého registrujícího lékaře nebo lékařskou pohotovost, případně i krajskou hygienickou stanici. Zde získá pokyny k dalšímu postupu. 

CO DĚLAT V KARANTÉNĚ

Mohu jít z karantény vyvenčit psa?
Ano, ale pouze v nezbytně nutném případě, pokud mi jej nemohou vyvenčit příbuzní, sousedi či kamarádi. Mělo by to být v době, kdy je venku co nejméně lidí, a venku bych měl být pouze co nejkratší dobu. Důležité je vyhnout se kontaktu s dalšími pejskaři i kolemjdoucími.

Mohu si z karantény dojít nakoupit?
Nejlepší je objednat si nákup přes internet, zaplatit jej předem a požádat donáškovou službu, ať jej nechá přede dveřmi. Vyzvednu si jej až po jejím odchodu. "Když už opravdu není zbytí a pro něco si musí člověk dojít, tak opět ideálně s rouškou, nebo alespoň nakoupit rychle a držet si odstup od lidí, a rychle jít zpátky. Samozřejmostí je hygiena rukou," upřesnila tisková mluvčí Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Dana Šalamunová.

ONLINE nákupy na Košík.cz
Z důvodu bezpečnosti přijímá pouze platby platební kartou. Zboží z pohodlí domova objednáte na internetu a zvolíte si čas dodání, který vám vyhovuje. Nákup vám vynesou i do nejvyšších pater.

Kdy mi hrozí třímilionová pokuta za nedodržení karantény?
Případné pokuty se budou řešit individuálně podle konkrétního provinění. Vyšší sankce by mohla hrozit zejména v případě opakovaného porušování zákazu vycházení.

Koronavirus v Česku. Odpovědi na nejčastější otázky.
Otázky a odpovědi k opatření ohledně koronaviru: Mohu do kina? Do hospody?

SLUŽBY OBČANŮM - SENIORŮM

Česká Lípa 

Mimořádná pečovatelská služba seniorům v České Lípě nabízí nákupy potravin a drogistického zboží, vyřízení nezbytných pochůzek, vyzvednutí léků nebo receptů a rozvážku obědů. Pro obyvatele města a přidružených obcí je služba zdarma, s výjimkou poplatku 60 korun za oběd. Zájemci se mohou obracet na telefonní čísla 739 357 979 a 604 735 418 nebo na e-mail pomoc@mucl.cz, a to v pracovní dny od 8 do 15 hodin.

Všichni dobrovolníci, kteří by chtěli pomoci přímo se zajištěním služeb, tedy s nákupy či vyzvedáváním léků, se mohou obráti na číslo 604 735 418, taktéž ve všední dny od 8 do 15 hodin.

Doksy

- ROZVOR NÁKUPŮ A LÉKŮ: Pracovníci města a dobrovolníci zajistí osamělým seniorům běžné nákupy potravin a vyzvednutí léků. Služba je bezplatná pro občany města a jeho místních částí, konkrétně pro lidi starší 60 let, zdravotně postižené a dlouhodobě nemocné. Ti se mohou obracet ne telefonní číslo 777 363 516. Objednávky se přijímají ve všední dny od 8 do 11 hodin, rozvoz nákupů probíhá od 13 do 17 hodin. Lidé musí předem nahlásit, pokud jsou v karanténě!

Nový Bor 

- Osamocení senioři mohou využít pro nákupy dobrovolníky. Pro sjednání pomoci kontaktujte pracovnice Městského úřadu Nový Bor Magdalenu Riedelovou nebo Petru Matouškovu, telefonní kontakt 487 712 456, 487 712 331 nebo 737 215 826.

- HLEDAJÍ SE DOBROVOLNÍCI: Město Nový Bor hledá dobrovolníky, kteří by pomohli seniorům nad 65 let, a osobám se ZTP a ZTP+P se zajištěním nákupů potravin, léků, drogerie nebo např. s vyvenčením psů. V případě, že máte zájem stát se dobrovolníkem  a pomoci, prosím volejte tel. 487 712 456; 487 712 331 nebo 737 215 826 nebo pište na e-mail: mriedelova@novy-bor.cz, pmatouskova@novy-bor.cz

Kamenický Šenov

Pečovatelská služba města Kamenický Šenov nabízí v současné mimořádné situaci, spojené se šířením onemocnění koronavirem, poskytnutí svých úkonů bezplatně osobám, které jsou nejvíce ohrožené nákazou. Služby zajistí nejvíce ohroženým skupinám osob, kterým tyto služby nemůže zajistit žádná blízká osoba: senioři, osoby, které trpí srdečními chorobami, osoby s chronickým respiračním onemocněním, diabetici, osoby s poruchou imunitního systému či jinou nemocí jej postihující a osoby s vysokým krevním tlakem, osoby s onkologickým onemocněním.

724 793 423
dps-ks@kamenicky-senov.cz

Poskytované úkony:
- Zajištění nákupů základních potravin a drogistického zboží
- Zajištění nezbytně nutných pochůzek (pošta, úřad, lékař)
- Zajištění léků – vyzvednutí receptů či jiných nutných pomůcek, vyzvednutí léků v lékárně
- Zprostředkování domácí zdravotní péče
- Zprostředkování dovážky obědů
- Zajištění dietního stravování

Mimoň

- NÁKUP DO DOMU: Pomoc seniorům, kteří nemají rodinné přislušníky. Nákupy budou provádět dobrovolníci Sociálních služeb města Mimoň ve spolupráci s Městskou policií města Mimoň. Více informací na telefonním čísle: 606 464 353

Stráž pod Ralskem 

Město Stráž pod Ralskem ve spolupráci s dalšími organizacemi zřídilo pro naše seniory centrum výpomoci. Výpomoc si můžete vyžádat na těchto telefonních číslech:

739 553 593 (v době 8–20 hod.)
775 062 178 (v době 8–20 hod.)
nebo na e-mailu: pomoc@strazpr.cz

Na tyto kontakty můžete volat/psát a požádat o zajištění nákupů, vyzvednutí léků, vyvenčení psů apod. Poskytnutí služby je bezplatné.

Kravaře

Pracovnice sociálních služeb paní Šárka Hodanová je schopna nakoupit našim seniorům dle jejich přání (potraviny, drogerie a podobně).
Telefon na pí. Hodanovou 605 063 690

ÚŘADY - UZAVŘENÍ, OMEZENÍ

NOVÝ BOR

Dočasné úplné zrušení úředních hodin Městského úřadu Nový Bor pro veřejnost. Toto rozhodnutí  platí až do zrušení tohoto mimořádného opatření.
Veškerá podání k městskému úřadu/městu je možné činit prostřednictvím datové schránky
b7wbphv, e-mailem na epodatelna@novy-bor.cz, nebo prostřednictvím provozovatele
poštovních služeb.

Pro telefonní či emailový kontakt jsou veřejnosti k dispozici tyto kontaktní údaje:
podatelna úřadu: +420 487 712 311, e-mail: epodatelna@novy-bor.cz
sekretariát starosty města: +420 487 712 314, e-mail: pfafalova@novy-bor.cz
Komunikaci se zaměstnanci úřadu lze vést telefonicky, e-mailem

MIMOŇ

Do odvolání ruší Městský úřad Mimoň úřední hodiny pro veřejnost.
Komunikaci se zaměstnanci úřadu lze vést telefonicky (487 805 001), emailem (podatelna@mestomimon.cz) nebo datovou schránkou.

DOKSY

S účinností od 12. 3. jsou dočasně zrušeny úřední hodiny Městského úřadu Doksy. Rozhodnutí platí do odvolání.
Pracovníky MěÚ můžete kontaktovat telefonicky (487 882 410 – 440), emailem epodatelna@doksy.com nebo do osobní emailové schránky ve tvaru „prijmenizamestnance“@doksy.com, případně prostřednictvím datové schránky cpabet5.
V neodkladných případech si s Vámi pracovníci mohou sjednat i osobní schůzku.

ČESKÁ LÍPA

V pondělí 16. 3. je MěÚ Česká Lípa otevřen do 14:00 hodin!
Ve středu 18. 3. bude úřad otevřen jen od 13 do 16 hodin.
V pondělí 23. 3. budou úřední hodiny jen od 8 do 11 hodin.

Omezení provozní doby pokladny (Po, St 8:00 - 11:30, 12:30 - 16:30) se prodlužuje do 31. března.

V budově úřadu na nám. TGM 2 je připravený box, do kterého můžete vhodit písemnosti určené podatelně. Pokud budete potřebovat doklad o podání, stačí vyplnit malý formulář na stolečku a připíchnout jej k dokumentu. V neodkladných záležitostech můžete odbory kontaktovat telefonicky.

Od pondělí 16. března do odvolání nefunguje kancelář OPUSCARD v Tržní ulici. Informace budou poskytovány dálkovým způsobem na telefonu 731 403 825, email: opuscard.cl@busline.cz

CVIKOV

Městský úřad Cvikov je až do odvolání pro veřejnost uzavřen
Komunikovat můžete elektronicky přes e-mail: mesto@cvikov.cz nebo telefonicky s pracovníky jednotlivých odborů (kontakty na www.cvikov.cz)

KAMENICKÝ ŠENOV

S okamžitou platností jsou omezeny úřední hodiny Městského úřadu Kamenický Šenov pouze na pondělí a středu, a to až do odvolání. Město žádá o omezení osobní návštěvy budovy MěÚ na nezbytné případy. Své žádosti, podněty a připomínky můžete zasílat poštou, e-mailem na adresu podatelna@kamenicky-senov.cz, prostřednictvím datové schránky (identifikační číslo datové schránky úřadu je qb6b24f), případně telefonicky (tel. 487 712 011, na webových stránkách je rovněž kompletní telefonický seznam zaměstnanců úřadu). 

DUBÁ

Do odovlání jsou zrušeníé úřední hodiny Městského úřadu Dubá.

ZÁKUPY

Městský úřad je od pondělí 16. 3. pro veřejnost uzavřen.

STRÁŽ POD RALSKEM

Město uzavírá městský úřad pro veřejnost. Nezbytné kroky je možné řešit telefonicky, e-mailem a datovou schránkou.

RALSKO

Ralsko ručí úřední hodiny na MěÚ.

OBECNÍ ÚŘADY

- Horní Police - úřední hodiny jsou stanovené na pondělí a středu od 8 do 11 hodin

- Nový Oldřichov - Obec zcela ruší úřední hodiny do odvolání.

- Brniště - Obecní úřad Brniště ruší úřední hodiny pro veřejnost, zaměstnanci úřadu budou požadavky vyřizovat pomocí elektronické komunikace nebo telefonicky. Veškeré poplatky bude možné hradit bankovním převodem na číslo účtu 6222421/0100, variabilní symbol k platbě bude sdělen telefonicky.

FINANČNÍ SPRÁVA

Od pondělí 16. 3. až do odvolání dochází k uzavření budov Finanční správy pro veřejnost.  Úřední hodiny podatelen budou pro veřejnost od tohoto dne pouze v pondělí a ve středu od 8:00 do 11:00. Otevřena bude pouze podatelna na Územním pracovišti v České Lípě, budova Územního pracoviště v Novém Boru bude zcela uzavřena. Pro účely poskytování informací k aktuální situaci zřizuje Finanční správa infolinku 224 041 111, která bude v provozu v pracovních dnech.

Úřad práce ČR žádá občany, aby s pracovníky Úřadu v současné době komunikovali výhradně telefonicky či elektronicky.

MATEŘSKÉ ŠKOLKY, JESLE - UZAVŘENÍ, OMEZENÍ

MŠ Cvikov

Provoz mateřské školy bude omezen. Otevřeno bude od 6. 15 do 16. 00 hodin.
Od 17. 3. 2020 se uzavírá MŠ Lindava a to až do odvolání.
Od 17. 3. 2020 do 20. 3. 2020 se uzavírá i MŠ Cvikov - Sídliště.
Provoz bude zajišťovat MŠ Cvikov - Jiráskova (a to i pro odloučená pracoviště), pouze
kvůli rodičům, kteří oba musí chodit do zaměstnání.

MŠ Nový Bor

Od 17. 3. dojde z UZAVŘĚNÍ PROVOZU NA VŠECH PRACOVIŠTÍCH MŠ KLÍČEK NOVÝ BOR.
Školy budou prozatím uzavřeny od úterý 17.3. do 24.3. 6.00 hodin.
Žádost o ošetřovné bude ke stažení na stránkách MŠ v sekci Dokumenty, případně v tištěné formě na MŠ Klíček, Svojsíkova 754.
Pokud oba rodiče pracují v IZS a potřebují zajistit péči o své děti, nechť kontaktují ředitelku MŠ - tel.777 466 915. Volejte i v případě jakýchkoli dotazů či nejasností.

MŠ Jestřebí

Přerušení provozu MŠ Jestřebí platí od pondělí 16. 3. 2020, a to do odvolání.

MŠ Brniště

Obec Brniště jako zřizovatel uzavírá od 16. března 2020 Mateřskou školu Brniště.

MŠ Kravaře

Po dohodě se zřizovatelem se s platností od 17. 3. 2020 uzavírá provoz Mateřské školy Kravaře a to do 22.3.2020. Pokud nedojde k vyjádření vlády a oficiálně nebude vyhlášeno plošné uzavření mateřských škol, mohou rodiče od pondělí 23.3.2020 přivést dítě do mateřské školy.

MŠ Horní Police

Uzavření Mateřské školy v Horní Polici a to od čtvrtka 19. března 2020 do odvolání.
Zákonným zástupcům je nabídnuta k využití Žádost o ošetřovné na děti do 10-ti let věku, kterou vydá škola na požádání. V případě, že budete chtít žádost využít, zašlete požadavek (stačí jen jméno dítěte a slovo „žádost“) na tento email: skolka@mshornipolice.cz, nebo sms na telefonní číslo 777 605 703. Vyplněné žádosti budou připraveny ve čtvrtek 19. března k vyzvednutí v MŠ Horní Police. Po telefonické domluvě kdykoliv.

DOPRAVA

MHD ČESKÁ LÍPA

Od úterý 24. března přejde MHD v České Lípě na tzv. "víkendový provoz". Tento režim bude platit prozatím do 31. března, dle situace do odvolání.

Přehled změn:

- Linky č. 208 a 217 (školní) – již v současné době nejezdí z důvodu prázdninového režimu až do 9.4.2020 (negativní značka 40)
- Linky č. 232, 234 a 235 – je zachován provoz v celém rozsahu z důvodu dopravy do zaměstnání a ze zaměstnání (proto u nich neplatí výlukový jízdní řád)
- Linky č. 202, 203, 205, 206, 207, 218, 224 a 225 – jsou ve víkendovém provozu
- Linka č. 209 – zachovány 2 páry spojů (9 a 10, 13 a 14) z důvody dopravy do centra a z centra města
- Linka č. 212 – zachován spoj č. 1 ve 4:32 z důvodu dopravy do zaměstnání (vlaky)
- Linka č. 213 – zachovány 2 páry spojů č. 1 a 12, 11 a 14 z důvodu dopravy do zaměstnání a ze zaměstnání na ranní a odpolední směny do podniků na Svárově

VLAKY V LIBERECKÉM KRAJI

 • linka L1 Liberec - Szklarska Poreba: vlaky ukončeny v Harrachově, není umožněna mezinárodní přeprava
 • linka L7 Liberec - Hrádek - Zittau - Varnsdorf: vlaky jezdí podle upraveného jízdního řádu, nezastavují na německém území!
 • linka RE2 Liberec - Hrádek - Zittau - Dresden: vlaky ukončeny v Hrádku, není umožněna mezinárodní přeprava

AUTOBUSY V LIBERECKÉM KRAJI

 • provoz dle prázdninových jízdních řádů
 • linka 645 Liberec - Bogatynia: autobusy ukončeny na zastávce Kunratice, u mostu
 • linka 669 Liberec - Zgorzelec: autobusy ukončeny na zastávce Habratice, státní hranice
 • linka 689 Liberec - Sieniawka: autobusy ukončeny na zastávce Hrádek nad Nisou, autobusové nádraží

DOPRAVNÍ INFORMACE
- centrální dispečink Libereckého kraje: 704 702 000
- informační linka Ministerstva dopravy k opatřením v mezinárodní dopravě: 225 131 810

OTVÍRACÍ DOBA OBCHODŮ

Vláda rozhodla s účinností od soboty 14. března 06:00 o uzavření obchodů s výjimkou prodejen potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic.  Výjimka u uzavření obchodů platí dále například pro prodejny výpočetní techniky a spotřební elektroniky, malých domácích zvířat a krmiv a dalších potřeb pro zvířata, brýlí a kontaktních čoček, novin a časopisů či tabákových výrobků.Se stejnou účinností kabinet zakázal přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb, výjimkou je například zaměstnanecké stravování. Výjimku u zákazu přítomnosti lidí v restauracích tvoří provozovny, které neslouží pro veřejnost, například zaměstnanecké stravování, stravování poskytovatelů zdravotních a sociálních služeb a vězeňských zařízení. Zákaz se nevztahuje ani na prodej mimo provozovnu, tedy třeba provozovny rychlého občerstvení s výdejovým okénkem nebo prodej jídla s sebou bez vstupu do provozovny.  

NEMOCNICE ČESKÁ LÍPA 

- V celé Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa platí i nadále zákaz návštěv. V případě otců u porodu a návštěv při paliativní péči bude postupováno individuálně.

- Od 12.3. se ruší předporodní kurzy, cvičení pro těhotné, novorozenecké kurzy a laktační poradenství. Laktační poradkyni můžete v případě potřeby kontaktovat telefonicky na čísle 607 246 275.

- Zrušené jsou veškeré plánované operace a výkony.

- Od 17. 3. se ruší poradny a neakutní návštěvy ambulancí. Bližší informace ZDE

- Ve dnech 13. a 22. března nebude v areálu českolipské nemocnice poskytována lékařská pohotovost pro dospělé. Naléhavé případy vážného zhoršení zdravotního stavu budou ošetřeny na Centrálním příjmu nemocnice. Lze využít pohotovosti pro dospělé v okolních zdravotnických zařízeních - Děčín, Mladá Boleslav, Liberec.

CHYBÍ ROUŠKY!

Nemocnice s poliklinikou Česká Lípě stále poptává roušky, kterých má nedostatek. Uvítá především bavlněné roušky s kapsou na filtr podle Technické univerzity v Liberci. Návod na ušití těchto roušek najdou lidé ZDE. Sběrným místem je pak 24 hodin denně triážový stan před nemocnicí.

- Nemocniční BITRO OTEVŘENO POUZE PRO ZAMĚSTNANCE NEMOCNICE.

- Do 24. 3. platí zákaz vstupu externích strávníků do nemocníční jídelny. Zákaz se nevztahuje pro zaměstnance NsP Česká Lípa. Objednané obědy budou externím strávníkům posléze stornovány.

- Informace Plicního oddělení: Termíny plánovaných kontrol jsou do odvolání zrušeny. Protikuřácká ambulance je do odvolání rovněž zrušena.
Plicní ambulance funguje: Po - Čt 8-12 a 13 - 14 hodin, pá 8 - 12 hodin
Pacienti mohou volat na telefonní číslo 487 954 392.

ODBĚRY KRVE: Přes všechna opatření zabraňující šíření viru COVID-19 probíhají odběry dárců krve v úterý a ve čtvrtek od 7,00 do 9,15 hod. v běžném režimu.

Info PRO HOSPITALIZOVANÉ PACIENTY:

- PLATÍ ZÁKAZ VYCHÁZENÍ Z ODDĚLENÍ, ZÁKAZ VYCHÁZENÍ Z NEMOCNICE A ZÁKAZ VCHÁZENÍ DO BISTRA.

- Obsluha hospitalizovaných pacientů probíhá formou mobilního bufetu na odděleních.

- zákaz vnášení vlastních pyžam, nočních košilí a županů.

- ZÁKAZ VSTUPU EXTERNÍCH STRÁVNÍKŮ do nemocniční jídelny.

- Nemocnice připravuje OMEZENÍ PŘÍSTUPU DO NEMOCNICE A TŘÍDĚNÍ PACIENTŮ.

- PO NÁVRATU Z RIZIKOVÝCH OBLASTÍ S VÝSKYTEM COVID-19 nebo v případě kontaktu s těmito osobami nebo s příznaky a občany, kteří jsou již v karanténě: NEVSTUPUJTE DO NEMOCNCIE, komunikujte výhradně přes svého praktického lékaře, hygienu, popř. ZZS LK‼️ Kontakt: 1212.

Koronavirus: Jak se pozná? Kam volat? Co dělat?
Důležité kontakty ke koronaviru

JAK DODRŽOVAT HYGIENU

Jak snížit riziko nákazy koronaviru.Zdroj: Deník/WHO

ZRUŠENÉ AKCE

Kulturní:

- Kultura Česká Lípa přesouvá všechny březnové akce v KD Crystal a v Jiráskově divadle na jiné termíny, vstupenky zůstávají v platnosti. Provoz ukončuje i Kino Crystal.

- Odemykání Pekla - Město Česká Lípa ruší akci Odemykání Pekla, která měla proběhnout v sobotu 21. března, zároveň ruší i březnové Odpolední čaje pro seniory, které měly proběhnout 26. března a setkání s občany Staré Lípy plánované na 19. března. 

- Březnový zahajovací koncert Českolipského komorního cyklu, který se měl konat 24. března v kostele Mistra Jana Husa v České Lípě, je odložen na neurčito. 

- Až do odvolání je zcela uzavřeno Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě včetně areálu ambitu a všech poboček – v České Lípě, Doksech a v Kravařích u České Lípy. Ruší se tyto akce: Den vody, Velikonoce na Vísecké rychtě, Vernisáž výstavy „Palné zbraně ze sbírky muzea“. Zahájení a zpřístupnění výstavy „Palné zbraně ze sbírky muzea“ se odkláda.

- Městská knihovna Česká Lípa je uzavřena. Opatření se týká všech oddělení i poboček knihovny. Všechny naplánované akce se ruší. Vypůjčené dokumenty zatím nevracejte, výpůjční lhůta bude o výše uvedenou dobu automaticky prodloužena. Pro aktuální informace sledujte web a FB knihovny, případně volejte na tel. 487 883 444 nebo 487 522 975. 

- Kultura Česká Lípa prodloužila platnost rezervací vstupenek do 30.4. Za účelem vrácení vstupného bude fungovat pokladna v KD Crystal, a to v Po a St od 15-18h.

- Kultura Nový Bor - Na hru Caveman (16. 3.) zůstávají vstupenky v platnosti a hledá se nový termín. Akce Tobogan tour (21. 3.) je zrušena - vstupenky můžete vracet ve všech předprodejních místech organizace. 

- Kulturní centrum Sever Cvikov ruší do neděle 12. 4.2020 veškeré kulturní akce konané v KC. Veškeré zakoupené vstupenky je možné vrátit nebo převést na jinou akci na pokladně informačního centra PO UKONČENÍ NOUZOVÉHO STAVU.

- Zákupy: Městský karneval, který se měl konat 21. 3., se odkládá. Zakoupené vstupenky zůstavají v platnosti na náhradní termín, který bude upřesněn. Pokud vám náhradní termín nebude vyhovovat, bude vám vstupné v plné výši vráceno.

- Doksy: Město Doksy zrušilo všechny plánované kulturní akce. Zavířelo také infocentrum, knihovna, Muzeum Čtyřlístek a Kino Máj!

- Městská knihovna Kamenický Šenov je na dobu 30 dnů UZAVŘENA. Všechny naplánované akce se ruší. Výpůjční lhůta knih bude o uvedenou dobu automaticky prodloužena.

Společenské:

- Březnové vítání občánků v České Lípě se přesune na jiný termín, stejně tak březnové setkání s jubilanty. O tyto slavnostní akce pozvaní občané nepřijdou, budou pozváni na pozdější termín.

- DDM Libertin a ZUŠ Česká Lípa jsou zavřené, zrušily také všechny svoje akce.

- V Novém Boru se ruší konání prodejních trhů dne 19. března na náměstí Míru.

 Sportovní:

- Zrušené jsou utkání florbalistů FBC Česká Lípa!

- Českolipský florbalový klub ruší všechny tréninky FBC Česká Lípa, Šluknovsko i akademií.

- Tenisový svaz zrušil všechny tenisové turnaje do 31. března 2020.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník