Novoborské městské kino sem totiž nasměrovalo svoji akci „Kino na cestě", kterou připravilo k 25. výročí od Listopadu 1989.

V Rokoku se tak v sobotu bude zcela mimořádně promítat nový český nízkorozpočtový film se „sametovou" tematikou Odborný dohled nad východem slunce. Na promítání po skončení sedmdesátiminutového filmu, kterému vévodí herecké výkony Jiřího Lábuse a saxofonisty legendárních Plastic People Of The Universe Vratislava Brabence, naváže živý koncert kapely Byl pes, která ve filmu účinkuje.

Unikátní film v novoborském Rokoku uvede osobně režisér Pavel Göbl, mimo jiné autor snímků Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí nebo Veni, vidi, vici. „Tento film si žádá svou atmosféru, proto byla jeho projekce přesunuta z kina do klubu," říká Ilona Rejholcová ze společnosti Kultura Nový Bor, která novoborské kino provozuje.

O čem je film? Tři bývalé vězně svede cesta za pomstou do města na severu (film se natáčel ve Varnsdorfu). Hospodu si tu otevřel příslušník státní bezpečnosti, který je kdysi trápil. Trio kmetů se ještě naposledy pokouší narovnat svůj hřbet i křivdy na něm spáchané. Zjistí však, že pro pomstu nemají vlohy. Potkávají femme fatale prostitutku, kterou hraje čerstvá absolventka JAMU Nikol Fischerová. Ta nakonec plány varnsdorfských Zorrů přesměruje zcela netušeným směrem.

Kapela Byl pes, která v novoborském Rokoku po filmu vystoupí, si zahrála pár písní s Vratislavem Brabencem i Jiřím Lábusem. Skupina svůj styl označuje jako alternativní rock´n´roll s poezií bulváru. Kino na cestě se v Rokoku zastaví už tuto sobotu 22. listopadu od 18 hodin.