Sedmá koncertní nabídka láká na přední osobnosti české klasické scény, jako jsou světově respektovaní umělci – klavírista Jan Bartoš či kytarista Pavel Steidl. Cyklus tradičně představí i mladé talenty, a to klavírní Mucha trio, které na sebe upozornilo již v řadě mezinárodních soutěžích. V rámci sezóny vystoupí dále varhaník a komponista Ondřej Múčka, folklórní soubor z lašsko-valašského pomezí Ruky na dudy nebo zpěvačka a skladatelka Marta Töpferová se svým multižánrovým projektem Milokraj.

Hudební setkání se uskuteční v českolipském kostele Mistra Jana Husa či Jiráskově divadle, letní koncert vezme návštěvníky znovu na výlet do historické usedlosti v obci Janovice u Kravař u České Lípy. Předprodej vstupenek začne 8. ledna, v nabídce cyklu je opět i zvýhodněné předplatné na celý ročník. První koncert se uskuteční 19. února v českolipském divadle, kde vystoupí Mucha trio.
 
„Českolipský komorní cyklus se stal již nedílnou součástí hudební scény, obohacuje celoroční nabídku koncertů klasické hudby v Českolipsku. Po sedmé se otevřou brány vysoce ceněné komorní přehlídky, oslovující nejen odborné kruhy, ale potvrzující také posluchačskou oblíbenost daleko za hranicemi našeho kraje. Cyklus zahájí Mucha Trio, tvořené mladými, cenami ověnčenými interpretkami, které nás provedou světem Mozarta, Stravinského a Chačaturjana. Ozdobou našeho programu bude vystoupení předního českého klavíristy Jana Bartoše, jehož interpretační mistrovství získalo uznání ze strany zahraničního tisku, který ho označuje za jednoho z nejlepších evropských klavíristů. U příležitosti výročního roku české hudby a oslav 200. výročí narození Bedřicha Smetany představí ryze český program složený z děl Smetany, Janáčka a Miloslava Kabeláče," uvedl Martin Prokeš, předseda pořádajícího spolku ARBOR.

 Dalším vrcholem bude vystoupení fenomenálního kytaristy Pavla Steidla a zpěvačky Ivany Bilej Broukové, kteří  provedou hudební cestou první poloviny 19. století v kombinaci s italskou lidovou hudbou. V květnu rozezní Jehmlichovy varhany v kostele Mistra Jana Husa varhaník Ondřej Múčka, regenschori v kostele sv. Jakuba v Brně, který zahraje skladby Buchnera a Bacha.

„V červnu se vydáme do malebných Janovic, kde se uskuteční koncert Marty Töpferové a jejího projektu Milokraj, inspirovaného moravskými a českými lidovými písněmi s prvky jazzu a world music. Koncert ve starém selském stavení, odkazujícím na tradiční lidovou architekturu, bude zcela jistě krásným zážitkem. Adventní čas pak ozvláštní projekt kapely Ruky na dudy z Frenštátu pod Radhoštěm, která zahraje archaickou podobu tradiční hudby Hukvaldských Beskyd, a představí  svůj tradiční folklór i v rámci vánočního projektu v České Lípě,“ dodal Prokeš.

Vstupenky na koncerty 7. ročníku budou od pondělí 8. ledna v prodeji ve festivalové kanceláři spolku v České Lípě na adrese Žižkova 528/6 či online na ww.clkc.cz. Cyklus nabídne na červnový mimočeskolipský koncert možnost autobusové dopravy. Vstupenky na jednotlivé koncerty zůstávají v prodeji za cenu 250 korun, abonmá na všechny koncerty je za 1.200 korun i s jízdenkou na koncert do Janovic zdarma.

Celý program cyklu najdete na tomto webu.

Podívejte se: Českolipšt tanečníci Tutti Frutti zakončili rok famózní show. Skupina oslavila 15 let

Tutti Frutti na Hip Hop Unite v Portugalsku. | Video: Tomáš Martinkovič - Gepard production