1/3

ČESKOLIPSKO

Škola rocku na hradě
Kdy: pátek 21. června v 15.00
Kde: Vodní hrad Lipý, Česká Lípa
Za kolik: 100 korun

Proč přijít: Jste srdečně zváni nejen českolipskými středoškoláky na šestý ročník předprázdninového festivalu kapel fungujících kolem projektu Škola rocku, který probíhá i během školního roku. Uslyšíte studentské kapely z českolipského gymnázia i z dalších místních středních škol, zažijete nadějný vstup do hudebního pole nových kapel z Českolipska i Novoborska. Přivítejte se Školou rocku prázdniny ve velkém. Seznam kapel, které na hradě vystoupí, najdete ZDE.

Divokej Bill
Kdy: pátek 21. června od 18.00
Kde: Wake Sport Park Česká Lípa – Dubice
Za kolik: od 700 korun

Proč přijít: Ani ne po roce se do České Lípy vrátí oblíbená hudební skupina Divokej Bill. V dubickém areálu zahraje početná parta z Úval v pátek 21. června. Divokej Bill v letošní prázdninové sezoně zamíří hlavně na festivalová pódia, ale připravil si také osm exkluzivních samostatných koncertů. Na nich se fanoušci mohou těšit na plnohodnotnou show, kterou na žádném festivalu letos neuvidí. „Spolu s tím samozřejmě přivezeme zajímavé hosty, výborné jídlo, skvělou kávu, dobré pivo a ostatní ohnivé vody a pití, prostě tak, jak je u nás zvykem a samo sebou den společně zakončíme autogramiádou, společnou dýmkou míru a ohnivou vodou, pokud budeš teda chtít,“ vzkazují Billové. Areál se otevře v 18 hodin. Více informací ZDE.

!PŘESUNUTO! Muzejní noc
Kdy: pátek 21. června neděle 30. srpna
Kde: Vlastivědné muzeum a galerie, Česká Lípa

Kvůli hrozícím bouřkám se Vlastivědné muzeum a galerie Česká Lípa rozhodlo přeložit na jiný termín páteční Muzejní noc. Konat se bude v neděli 30. 8. 2024.

Proč přijít: Tradiční akce Vlastivědného muzea a galerie, kterou se muzeum zapojuje do celorepublikového Festivalu muzejních nocí pořádaného Asociací muzeí a galerií ČR. Letos se organizátoři v programu zaměřili na oslavy Roku české hudby, kdy je nosným tématem 200. výročí narození Bedřicha Smetany a dalších hudebních skladatelů. Součástí akce budou hudební, taneční a divadelní představení profesionálních i amatérských souborů. Děti se můžou těšit na pohádku Rusalka od Vydří řeky, a také na Biberovu hudební stezku, kde je budou čekat kreativní dílničky a zábavné úkoly. Jako každý rok, tak i letos vystoupí žáci ze Základní umělecké školy v České Lípě, bude připraven bubenický workshop a z kapel zahrají Jazzová farma, ZUŠ Džem, Ponašem, Flugge a Bikini. Program doplní také taneční vystoupení skupiny Tutti Frutti a Divadelní klub mladých s divadelním představením. Neméně zajímavé bude určitě i zastavení, kde se návštěvníci seznámí s tím, jak hudbu vnímají neslyšící, zároveň se mohou přiučit znakové řeči. Vyvrcholením večera bude oblíbená ohňová show v amfiteátru klášterní zahrady. S platnou vstupenkou z muzejní noci bude možno navštívit i archeologické muzeum Českolipska – Šatlavu v České Lípě. Zde bude návštěvníky kromě prohlídky stálé expozice čekat i tvůrčí dílna. A samozřejmostí bude i letos pestrá nabídka občerstvení.

Midsummer tunes
Kdy: pátek 21. a sobota 22. června
Kde: pláž Klůček, Doksy

Proč přijít: Multižánrový festival s pestrým hudebním a kulturním programem na břehu Máchova jezera. Hudební program je zaměřený na ostrovní hudbu, new age, world music, folk a další příbuzné žánry z české a severské scény. Doprovodný program nabídne zájemcům přednášky o tradicích slunovratu, ohňovou show, výuku tanců se špičkovými lektory a jiné workshopy pro dospělé i děti. Vstupenky zakoupíte na www.midsummertunes.com.

Bezdězské hudební slavnosti
Kdy: pátek 21. – neděle 23. června
Kde: Státní hrad Bezděz, kostel sv. Jiljí, amfiteátr, Bezděz

Proč přijít: Celá obec Bezděz i s hradem bude celý víkend slavit letošní Rok české hudby a zároveň výročí 760 let od založení jednoho z nejvýznamnějších hradů v naší zemi. Program začne v pátek v 18 hodin Koncertem duchovní hudby v bezdězském kostele, do kterého se běžně nedostanete. V sobotu vás čeká naučná stezka Les hudebních nástrojů – jakási nápodoba známého Pohádkového lesa. Nejen děti čeká šest zastavení, na kterých budou plnit různé úkoly a nenásilnou formou se dozvídat informace o hudbě i hudebních nástrojích. Od 13 hodin si pak nenechte v obecním amfiteátru ujít ZUŠkobraní – hudební program malých i velkých muzikantů. Představí se muzikanti ze ZUŠ v Doksech, Mladé Boleslavi a mnozí další. V neděli je program souhrnně nazván Hrad plný hudby a probíhat bude na hradě i cestou na ní: čeká vás hraní u kapliček Křížové cesty po cestě vzhůru, hraní v prostorách hradu a hudební prohlídky. Na hradě budou také celé slavnosti ukončeny.

Fotoobrazy 60
Kdy: pátek 21. června (do 20. července)
Kde: Galerie Pošta, Dubá

Proč přijít: Téměř do půlky prázdnin si budete moci prohlédnout tvorbu výborného fotografa z Odolena Vody, Pavla Novotného.

close Dětský den v Lindavě. info Zdroj: archiv zoom_in Dětský den v Lindavě.

Červnové farmářské trhy
Kdy: sobota 22. června od 8.00 do 14.00
Kde: náměstí Dr. E. Beneše Česká Lípa
Za kolik: vstup zdarma

Proč přijít: Poslední sobotní farmářské trhy před prázdninami se konají již tuto sobotu 22. června od 8 do 14 hodin na pěší zóně u Andy. Nabídnou čerstvou zeleninu, rané brambory, květiny a spoustu farmářských dobrot od uzenářských specialit přes kravské, ovčí i kozí sýry až po kvasový chléb, koření, velký výběr klobás, marmelády až po šité výrobky a další stánky.

Dny města Mimoň
Kdy: sobota 22. a neděle 23. června
Kde: Náměstí 1. Máje, Mimoň

Proč přijít: Dvoudenní slavnost začne v sobotní poledne slavnostním zahájením starostou města. Pak vás čekají vystoupení dětí z mimoňských škol, školek a ZUŠky. Hudební program vás čeká po celý den, nebudou v něm chybět i velmi známá jména – Lipo či kapela Děda Mládek Illegal band. Před desátou večerní proběhne velký ohňostroj. V neděli vás čeká v Městském muzeu Pohádkové kouzlení s Magic Alexem.

První řemeslný workshop
Kdy: sobota 22. června ve 12.30
Kde: Centrum textilního tisku, Česká Lípa
Za kolik: 100 korun

Proč přijít: Letošní první řemeslný workshop bude mít podobu korálkové dílny s tématem Náramek 3x jinak. Bude se pracovat se skleněnými korálky a na výběr budou 3 druhy náramků: náramek na gumičce, na nylonovém lanku a na paměťovém drátku. Pracovat se bude ve dvou skupinách a každá začne pracovat v jinou dobu, na workshop je tedy třeba se přihlásit, potřebné informace najdete ZDE.

II. Lužický pivofest
Kdy: sobota 22. června ve 12.00
Kde: Letní kino, Cvikov

Proč přijít: Velká přehlídka regionálních pivovarů začne v poledne pivovarským výletem na Dutý kámen s průvodcem. Ve 14 hodin vás čeká slavnostní zahájení a o půl hodinu později se již na pódiu začnou střídat hudební vystoupení. Těšit se můžete na staročeskou kapelu Hašlerka, českolipskou rockovou kapelu A – sakra, rocková kapela Rain a kulturní program ve 20 hodin uzavře pop – rocková Alchymie. Po celý den vás čeká dobré jídlo, zlatavý mok, spousta zábavy a soutěží.

High street schufflers
Kdy: sobota 22. června v 20.00
Kde: klub Píchlá nota Doksy

Proč přijít: Čeká vás koncert ve stylu hot blues & funkyTak High s prvky jazzu. Street Shufflers je groovy trio, které vám tuto zajímavou hudební kombinaci nabídne. V premiérovém koncertu se v klubu představí: Djordje Petrovic - zpěv, kytara, Alex Stemberga - basová kytara, Petr Kupka - bicí nástroje. Trio zahraje převážně vlastní tvorbu, která je tvořena různými kombinacemi stylů funky, blues, rocku, jazzu a dalších a přidá i některé slavné covery světových ikon těchto hudebních stylů.

close Svatojánská noc v Zákupech. info Zdroj: archiv zoom_in Svatojánská noc v Zákupech.

close Den otevřených dveří v Diamu, Stráž pod Ralskem. info Zdroj: archiv zoom_in Den otevřených dveří v Diamu, Stráž pod Ralskem.

close Lunapark na ovále v Novém Boru. info Zdroj: archiv zoom_in Lunapark na ovále v Novém Boru.

close 130. výročí školy v Kamenickém Šenově. info Zdroj: archiv zoom_in 130. výročí školy v Kamenickém Šenově.

close Hudební festival v Prysku. info Zdroj: archiv zoom_in Hudební festival v Prysku.

close Výstava starých kočárků a hraček, zámek Doksy. info Zdroj: archiv zoom_in Výstava starých kočárků a hraček, zámek Doksy.

close Odlesky velikánů, výstava ve Vlastivědném muzeu a galerii Česká Lípa. info Zdroj: archiv zoom_in Odlesky velikánů, výstava ve Vlastivědném muzeu a galerii Česká Lípa.

close Úžasný svět písku, zámek Doksy. info Zdroj: archiv zoom_in Úžasný svět písku, zámek Doksy.

close Výstava Království džungle, Centrum textilního tisku Česká Lípa. info Zdroj: archiv zoom_in Výstava Království džungle, Centrum textilního tisku Česká Lípa.

loading
arrow_left Předchozí
1/3
Další arrow_right