V hlavních rolích komedie se představí Mahulena Bočanová, Zbyšek Pantůček a Ivana Andrlová. Komedie je o Ketty, která ví, že lhát se nemá, zvláště pak ne manželovi. Tato mistrně napsaná situační komedie je uváděna s velkým úspěchem po celém světě a i pro naše diváky je zdrojem nejen dobré zábavy, ale i poučení…

Milovníci swingu se mohou na konci září těšit na koncert dívčího tria Přelet M.S., který se uskuteční v Navrátilově sále. V říjnu rozehraje herecký koncert Hana Maciuchová, která zazáří ve francouzském monodramatu Žena vlčí mák. Hra pojednává o starší dámě, která si myslí, že to nejlepší má už za sebou. Na prahu sedmdesátky však zažije nečekané citové vzplanutí k muži o deset let staršímu. Hra se vysmívá dnešnímu kultu mládí a povrchní krásy.

V říjnu se uskuteční jubilejní desátý Slet bubeníků, který je mimořádným hudebním zážitkem. Setkají se tu nejlepší čeští bubeníci se svými kolegy z různých koutů světa.

V nové divadelní sezóně nebude chybět ani opera. Diváci se mohou těšit na Verdiho klasiku Trubadúr (Il Trovatore).

Milovníci flamenca si užijí v listopadu představení Slovem-Hudbou-Pohybem, jedné z nejlepších španělských tanečnic Virginie Delgado. Ta vystoupí společně s kytaristou Petrem Vítem a hercem Tomášem Hanákem, který přednese básně F. G. Lorcy.

Vstupenky na jednotlivá představení lze rezervovat na www.kulturanb.cz/divadlo.

Ilona Rejholcová