Elektroakustické kytary navíc podtrhoval táhlými tóny svého violoncella Olin Nejezchleba. Ivan Hlas i Vladimír Mišík za svůj muzikantský život působili v celé řadě hudebních uskupení.

Dá se dokonce říci, že trojice Ivan Hlas, Vladimír Mišík a Olin Nejezchleba napsala několik významných kapitol české nezávislé scény posledních desetiletí. Stačí se podívat na výčet formací, ve kterých zmínění hudebníci působili. Mezi nimi najdeme dnes klasická jména jako Marsyas, Matadors, Blue effect, Flamengo, Etc, Yoyo band či Žlutý pes.

Krom toho nestárnoucí a přece prošedivělou trojici doprovázel o generaci mladší Norbi Kovács, který s jistotou obsluhoval sólovou kytaru a bavil publikum svými často až neskutečnými kousky.

Nabídnuté produkci dominovaly tradiční bluesové dvanáctky. Ivan Hlas trio se však nebálo vypůjčovat si v nových písních ani motivy a rytmiku z country, reggae či latinskoamerické hudby. Vladimír Mišík, který se na pódia vrací po vážných zdravotních problémech, neopomněl nabídnout ani svoje časem osvědčené hity jako například Variace na renesanční téma.

Koncert se odehrál v rámci cyklu Diví muži na zemi i mimo ni. V jeho rámci se v České Lípě v tomto roce představí ještě Jan Budař a Eliščin band, Karel Plíhal a již příští měsíc Jiří Schmitzer, herec, který se s kytarou v ruce mění v enfant terrible české folkové scény.

Autor: Tomáš Cidlina