Hlavně těm nejmenším divákům bude patřit první červnový víkend v Městském divadle v Novém Boru. Od pátku 1. do neděle 3. června bude hostit 36. ročník divadelní přehlídky Dospělí dětem. Festival nabídne šest pohádek a také velký Dětský den v režii novoborského Domu dětí a mládeže Smetanka.

Divadelní soubory budou na novoborských prknech bojovat o postup na národní přehlídku Popelka Rakovník, především však budou chtít pobavit děti. Přehlídku zahájí v pátek 1. června domácí Divadlo Matýsek s pohádkou O zatoulané písničce, ve které děti poodhalí tajemství, jak taková písnička vlastně vzniká. Vyprávění víly času přiveze v pátek DS Hraničář Rumburk.

Divadelní klub mladých před představením.
Divadelní klub mladých slaví 50 let. Nabídne čerstvou krev i bardy

Sobotní program odstartuje příběh chudého rytíře Jakuba, který se díky kouzelným schopnostem své dcery Milady stává nelidským boháčem. Dramatická pohádka Tři kmotřinky v podání 1. neratovické společnosti ale nakonec dopadne dobře, jak se na pohádku sluší a patří. Domácí scénu bude reprezentovat také soubor HRAjeto Nový Bor, který dětem nabídne známý příběh o Červené Karkulce.

Tři kmotřičky.Zdroj: Archiv organizátoraSobota ale nebude jen o divadle. V okolí divadla a přilehlém parku bude probíhat velký dětský den, kde bude připravena spousta soutěží, malování na obličej, zábavné atrakce a tvořivé dílny.

V neděli se návštěvníci mohou těšit na pohádku Ať žijí duchové, která vznikla na motivy stejnojmenné televizní komedie, a ve které nebudou chybět oblíbené písničky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Přehlídku zakončí představení v podání Základní umělecké školy Česká Lípa, která přiveze příběh O myrtě oplývající téměř hororovou atmosférou.

No Name.
První ročník nového festivalu v České Lípě přivítá No Name či Mirai

PROGRAM DOSPĚLÍ DĚTEM

Pátek 1. června od 10.00 O zatoulané písničce
Pátek 1. června od 17.00 Vyprávění víly času
Sobota 2. června od 10.00 Tři kmotřičky
Sobota 2. června od 14.00 do 17.00 Dětský den s DDM Smetanka
Sobota 2. června od 15.00 Červená Karkulka
Neděle 3. června od 10.00 Ať žijí duchové Neděle 3. června od 14.00 O Myrtě