Poslední únorový den zahraje oblíbená kapela také v České Lípě. Předprodej vstupenek na koncert v KD Crystal odstartoval ve čtvrtek.

Společně s termíny jarního turné vyslal Divokej Bill do světa videoklip k druhému singlu z desky 15. Klip k písni Dolsin se natáčel na severu Čech. Novinku, která pozpátku detailně dokumentuje hromadnou hospodskou rvačku, kapela natočila během jednoho dne a noci v hospodě v Kytlici.

„Na začátku jsme do toho moc nezasahovali. Jediný zadání od nás bylo, aby to nebylo o lásce. No a bitka byla ideální," říká k námětu frontman kapely Vašek Bláha, jenž je v klipu tím, kdo celou rvačku neúmyslně vyprovokuje.

Jak Bláha zároveň přiznává, zažil takovouhle - ač jen filmovou - nakládačku vůbec poprvé: "Naštěstí jsem takhle na hubu ještě nikdy nedostal. Sem tam bylo nějaký to postrkování, ale že by to došlo takhle daleko to ne. Vůbec na to nejsem, a tak jsem se z toho většinou diplomaticky vymluvil nebo utekl."

Jako kapela se pak Billové poprali prý jen jednou, když chránili svého tehdejšího manažera. Nic to ale nemění na tom, že do natáčení se všichni pustili s pořádnou vervou a v zájmu co největší autenticity si někteří členové Divokýho Billa odnesli dokonce i pár šrámů. "Hromadný bitky byly docela vostrý, kameraman vždycky křičel stop, stop už to máme, ale jak tam byl rachot, všichni se mydlili ještě pěknou chvíli potom. Byla to ale sranda veliká a nikomu se nic hroznýho nestalo," vzpomíná na natáčení Vašek.

Kdoví, třeba se nasbírané zkušenosti budou populárnímu osmičlennému ansámblu hodit na jarním tour s mnohoslibným názvem Možná přijde i pekelník. Dosud potvrzených devatenáct koncertů navíc napovídá, že se oproti letošku, kdy kapela absolvovala v tuzemsku pouze 15 koncertů plus jeden bonusový doma v Úvalech, můžeme v roce 2014 těšit na kapánek výživnější porci živého hraní.

V Lípě kapela zahraje v pátek 28. února. Vstupenky jsou v prodeji na http://www.clvstupenka.cz/