Devět představení, především pro děti, nabídne během července scéna Lesního divadla ve Sloupu v Čechách. Sezona odstartovala v úterý pohádkou Ferda mravenec. Už tento pátek se můžete těšit na komedii s Milenou Steinmasslovou a Ivanem Vyskočilem.

Vstupenky do sloupského divadla nelze rezervovat.

ZÁZRAČNÝ PRAMÍNEK - pátek 12. 7. v 19.00

Vodník Jonáš se uchází o mlynářskou dceru Márinku. Paní mlynářka ale s takovým ženichem nesouhlasí leda, že by se Jonášovi podařilo přivést do jejich studny pramen… Vypadá to, že pro vodníka bude takový úkol hračkou.

VELRYBA LÍZINKA - úterý 16. 7. v 19.00

Dobrodružství v českých řekách v podání Divadla Krapet Praha. Velryba Lízinka se k nám do českých řek zatoulala až ze Severního moře. Marně hledá pomoc a kamaráda mezi rybami. Až potká u břehu stejně nešťastného osamoceného kluka, malého rybáře Tomáše. A protože jejich kamarádství je opravdové, dokáží spolu překonat nástrahy pana Volejníčka, který chce Lízinku jen pro sebe a uvězní ji na své plovárně. Jak se podaří uniknout ze spárů pana Volejníčka a kdo jim bude pomáhat, to uvidíte sami.

TRAMPOTY ČERTÍKA CULÍNKA - pátek 19. 7. v 19.00

Divadlo Kapsa Andělská hora přijede s rozvernou pohádkou plnou písniček a humoru. Vypráví o dvou rozpustilých čertech, o závistivé a mocichtivé paní Hárakšandě, o smutné princezně Amálce, o zamilovaném čertíkovi Culínkovi, ale hlavně o pekelné perle pro štěstí, která pohádku trošku zamotá…

Sezona odstartovala už v úterý 2. července pohádkou Ferda mravenec.SNĚHURKA A SEDM TRPASLÍKŮ - úterý 23. 7. v 19.00

Příběh, ve kterém se mísí pohádkové kouzlo, napětí a neobyčejná odvaha, začíná jak jinak u kouzelného zrcadla. Kdo je na světě nejkrásnější? Zlá královna se dozvídá, že její půvab daleko převyšuje nevlastní dcera, Sněhurka. Proto se jí chce zbavit. Na útěku před nenávistí narazí Sněhurka na chaloupku, ve které žije sedm roztomilých trpaslíků Šmudla, Prófa, Štístko, Kejchal, Stydlín, Dřímal a nabručený Rejpal…

O DVANÁCTI MĚSÍČKÁCH - pátek 26. 7. v 19.00

Pohádka Mladé scény Ústí nad Labem vypráví o dívce Marušce, kterou vyžene macecha a její dcera Holena do zimy pro jahody, pro borůvky a posléze i pro jablíčka; úkoly jí pomůže splnit dvanáct kouzelných bratrů měsíců.

SKŘÍTKOVÉ - úterý 30. 7. v 19.00

Hudební pohádkový příběh představuje devastaci našeho prostředí, zaměřuje se na výchovu dětí (hygienické návyky, třídění odpadu, úklid aj.), poukazuje na přátelství a jedinečnost každého z nás, a to zábavnou formou.