Šestnáctý ročník hudebně-kulturního festivalu Hrady CZ letos pod názvem Hrady CZ Light uzavře po Hradci nad Moravicí svoji letošní pouť v pátek a sobotu 27. a 28. na Bezdězu na Českolipsku. Páteční program tam nabídne koncerty Tomáše Kluse, Mig 21, Mirai a No Name. V sobotu se mohou fanoušci těšit na kapely Divokej Bill, Rybičky 48, Visací zámek a další interprety a skupiny. V ceně lístku na festival je již tradičně vstup na hrad Bezděz zdarma.

V pátek se areál festivalu umístěný za obcí Bezděz otevře již ve čtyři hodiny odpoledne. Připraveno bude pódium, kde se kromě koncertů také odehraje v 19 hodin vyhlášení nejhezčích karnevalových masek. „Každý návštěvník, který přijde na festival v karnevalové masce, se zúčastní v pátek v sedm hodin večer promenády na podiu a bude odměněn super cenou od našich partnerů,“ láká na hradní karneval jeden z organizátorů festivalu Viktor Souček.

Tak vypadal festival pod Bezdězem v roce 2019

V sobotu se areál otevře v půl jedenácté dopoledne a na jednom pódiu dále vystoupí kapely a interpreti UDG, Pokáč a Support Lesbiens. „Areál je letos otevřený již dvě hodiny před začátkem programu. Prosíme všechny, aby vyrazili s dostatečným předstihem. Stát nám nařizuje kontrolovat bezinfekčnost návštěvníků, tedy ukončené očkování, prodělanou nemoc v posledním půlroce nebo jakýkoliv negativní test. Nechceme nikoho zbytečně ,prudit‘, ale kontrola těchto potvrzení nějaký čas zabere,“ říká jeden z organizátorů festivalu Michal Šesták. Pokud návštěvník nebude mít žádné z těchto potvrzení k dispozici, může se na místě nechat před vstupem na festival zdarma otestovat. „Testování na místě probíhá hladce a rychle, takže lidé bez problémů stihnou celý festivalový program,“ dodává Šesták.

Festivalový areál na Bezdězu bude poměrně hodně prostorný. Jeho rozloha sice zůstane stejná jako v „běžných festivalových letech“, letošní kapacita je však omezena na sedm tisíc osob. Areál navíc nebude rozdělený na sektory, organizátoři festivalu Hrady CZ tak návštěvníkům na Bezdězu nabídnou stejný komfort, jako v předchozích ročnících.

Silnice u Jestřebí svádí k hazardní jízdě
Silnice u Jestřebí svádí k hazardní jízdě. Nebezpečné předjíždění skončilo smrtí

Festival Hrady CZ Light nabídne VIP kemp Plus v ceně s postaveným stanem pro dvě osoby vybavený karimatkami a spacáky, splachovacími toaletami, sprchami a recepcí. Samozřejmostí jsou VIP kempy vybavené sprchami a splachovacími toaletami. Festival dále nabídne například úschovny kol a batohů SafeBox pod dohledem kamer a personálu s možností nabíjení telefonů a alkotestem, ale i klasické stanové městečko zdarma.

Lístky na festival Hrady CZ Light lze zakoupit v síti Ticketstream na hradycz.cz/vstupenky. Ještě stále je také možné vyměnit vstupenky z loňských ročníků.