Festival letos nabídne řadu 23 koncertů a doprovodných programů včetně mistrovských kurzů a 9. ročníku pěvecké soutěže Lípa Cantantes, která se uskutečnila již v dubnu, na 15 místech Libereckého a Ústeckého kraje i saského příhraničí. Do prodeje je uvolněna kapacita asi 4 200 vstupenek. Předprodej vstupenek probíhá ve festivalové kanceláři v České Lípě, v síti Colosseum Ticket a online prostřednictvím webových stránek festivalu a na vybraných koncertních místech.
 
„Jako novinku zavádíme také možnost podpory festivalu formou zakoupení sponzorské vstupenky. Ta bude v hodnotách 500, 1000 a 2000 korun možná k zakoupení online vždy při samotném výběru vstupenek a bude tedy na každém z jednotlivých posluchačů, jestli tuto formu podpory poskytnou a využijí. Nově se také mohou naši posluchači těšit na to, že svůj koncertní program obdrží zdarma v rámci zakoupené vstupenky,“ říká Martin Prokeš, ředitel festivalu.

Průměrná hodnota základní ceny vstupenky se letos pohybuje na hranici 400 korun, střední hodnota činí 350 korun, návštěvníci mají jako každoročně možnost využít slevového programu zahrnujícího seniory, hendikepované, studenty a děti. Bonusem bude v letošním roce koncertní program ke vstupence zdarma.

Uměleckým garantem 21. ročníku je mimořádná osobnost na české i mezinárodní scéně v oblasti staré hudby, sopranistka Hana Blažíková. Ta se představí na čtyřech festivalových projektech a současně se ujme i role garanta letošního projektu se ZUŠ Česká Lípa Má to smysl, kde uvede své mistrovské kurzy.

Mezi největší hvězdy 21. ročníku festivalu se vedle Hany Blažíkové zařadí ve vokální části festivalu úspěšná sopranistka Kateřina Kněžíková společně s tenoristou Danielem Matouškem a za doprovodu PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou Roberta Jindry. Vokální linku budou dále reprezentovat pěvci Olga Špačková Jelínková, Ondřej Koplík, Joel Frederiksen, Rebal Alkhodari, Kchun, Severáček – liberecký dětský sbor ZUŠ, Český chlapecký sbor Boni Pueri, Český filharmonický sbor Brno, Ensemble Inégal s kvartetem sólistů, ale třeba také zpívající varhanice Katta či populární Radka Fišarová s Tomášem Savkou.

Ze zahraničních interpretů festival představí cinkistu Bruce Dickeyho se souborem Breathtaking Collective, marimbistku Adélaïde Ferrière, gambistky Marthu a Hille Perl nebo úspěšný soubor složený že špičkových instrumentalistů světových orchestrů Philharmonix. Nabídku dotváří vystoupení dechového sexteta Sesto, připomenutí 100. výročí narození filmového skladatele Zdeňka Lišky v podání Petra Maláska a dalších pamětníků nebo unikátní populární prolog pro Českou Lípu nazvaný Noc na vlnách, na němž se představí Beata Hlavenková, Vojta Nýdl, Vladimír Václavek, Ensemble Flair a další.

Po srpnovém prologu v České Lípě odstartuje festival tradičně Koncertem pro Liberecký kraj. Zahajovací koncert se uskuteční 23. srpna v Divadle F. X. Šaldy v Liberci. Dalšími zastávkami budou Děčín, Hrádek nad Nisou, Pěnčín, Prysk, Kryštofovo Údolí, Nový Bor, Teplice nebo Kamenický Šenov.