Koncert byl pokračováním turné Ve dvou, které umělci započali v loňském roce a na kterém představují písně z alba Čtyřicítka. Novinkou bylo zařazení dvou nových písní z chystané nahrávky Dopisy. Působivé texty Michala Horáčka byly tématicky věnované generaci čtyřicátníků, jejich radostem, strastem, novým láskám, ale i zklamáním. Texty zhudebnila sama Lenka Nová a další autoři převážně české klubové scény.

V do posledního místa zaplněném kině rozvinula Lenka Nová plně a osobitě svůj sametový alt, který na klávesy instinktivně a citlivě podpořil vynikají Petr Malásek. Nová večer odlehčila i mluveným slovem a pobavila publikum lidsky otevřeným přístupem. Vedle krásného hlasu, profesionality a noblesy na pódiu zůstává Lenka Nová duší a srdcem především obyčejnou ženou, která prožívá peripetie všedních dnů a nepřestává věřit v lásku a životní naplnění.

Šansonový večer atmosférou připomínající večery s Hanou Hegerovou, kterou Lípa Musica přestavila v historii dvakrát, byl vítaným a příjemným zpestřením klasické hudební řady festivalu a setkal se s vřelým přijetím publika.