Ve středu 23. září se můžeme těšit na vystoupení skupiny Nestíháme, kterou tvoří dva kytaristé a zpěváci Petr Ovsenák a Jan Řepka. Jejich skladby připomínají hudební styl Simona a Garfunkela.

Nestíháme je vyrovnané kytarové a pěvecké duo s vlastním repertoárem. Před čtyřmi lety vyhráli hudební soutěžní festival Porta. Vystupují spolu osmým rokem a na kontě mají dvě CD Nestíháme (2006) a Víceméně v klidu (2007).

„Poprvé ožije slovo tehdy, když je někdo vysloví. Podruhé, když je někdo vyslechne. S písní je to stejné,“ říká Petr Ovsenák a Jan Řepka dodává: „Poznali jsme, že živé vystoupení – a to nejlépe v akusticky přirozeném prostředí – nic nenahradí. Proto se snažíme jezdit a hrát, a na nic si nehrát. Neděláme rozdíly mezi festivaly a koncerty, vždycky věříme, že někdo uslyší. A proč jsme si zvolili pro název skupiny právě Nestíháme? Je to takové hezké české sloveso, mnohoznačné a mnoho naznačující. Taky dobré alibi pro cokoli.“

Do konce letošního roku se v rámci Hudebních sklepů představí jazzová zpěvačka a šansoniérka Martina Trchová, folk-rockový písničkář Pepa Lábus a plzeňská skupina Démophobia, kterou tvoří kytarista a zpěvák skupiny Znouzectnost.

Hudební sklepy se odehrávají v Navrátilově sále, který je pro tyto koncerty ideální. Dýchá velmi příjemnou atmosféru a nabízí blízký kontakt publika s umělcem. Při koncertech nebude chybět ani možnost občerstvení.

Příští rok se v rámci Hudebních sklepů můžeme setkat s pražským zpěvákem a skladatelem Ravenem, přezdívaným „český Peter Gabriel“, s Janem Matějem Rakem, Jaroslavem Hutkou, Oskarem Petrem, Vladimírem Mertou a fyzickým básníkem a experimentátorem Petrem Vášou.

„Kromě hudebních sklepů se návštěvníci mohou těšit i na další koncerty klubové scény. Jedním z nich je vystoupení česko-rakouské alternativní skupiny BOO, která slaví úspěchy po celé Evropě. Do Nového Boru se podařil v jejich nabitém kalendáři zajistit koncert 1. října. Hned z Boru odjíždějí koncertovat do Francie a pak Austrálie,“ dodává Radovan Novotný jednatel Kultury Nový Bor, s.r.o.

Autor: Ilona Rejholcová