Na začátku února odstartovali v Brně své turné Možná přijde i pekelník k 15 letům kapely na české hudební scéně. Po pěti koncertech na Slovensku a dvoutýdenní pauze „na vydýchání" se vrací znovu na česká koncertní pódia. Přijíždí Divokej Bill a první na řadě je… Česká Lípa!

Divokej Bill

Kapela v Crystalu vystoupí už v pátek večer a trošku s předstihem tak odstartuje parádní koncertní jaro v České Lípě. Do několika týdnů se totiž v okresním městě sejde hned celá plejáda „prvoligových" koncertů předních českých kapel. Těžko říct, jestli takový hudební přetlak Česká Lípa vůbec někdy zažila.

S přetlakem se ale pojí i jedna smutná zpráva: některé ze skvělých koncertů se už ti, kteří ještě nemají „lupeny", nepodívají. Na páteční koncert Divokýho Billa zbývalo ve středu večer poslední volné místo…

Jarní šňůru koncertů pojmenovali členové úvalské party, kteří ve svých písních propojují žánry folku, rocku a keltské hudby, Možná přijde i pekelník. „Naznačují tím, že se návštěvníci koncertu dočkají v jeho průběhu nejednoho překvapení. Pekelník totiž možná skutečně přijde. Chtějí tak také dát šanci fanouškům, kteří se na turné minulý rok nedostali, ale přitom by s nimi chtěli patnácté výročí dodatečně oslavit, " jedna z manažerek turné Nadia Koronovská z agentury Brainzone.

Jiné vysvětlení pro název celého turné nabízí houslista kapely Adam Karlík. „Máme jednu pecku z naší nejnovější desky 15, která se jmenuje Pekelník. Tuhle jedinou jsme ale na turné minulý rok živě nehráli. Hodně lidí nám psalo, že je to škoda, tak jsme se rozhodli zařadit ji do repertoáru, ale kdo ví. Takže proto možná přijde i pekelník," uvedl Karlík.

Kreyson

Po Karlových varech, Brně, Ostravě či Zlínu zavítá do České Lípy v rámci svého velkého comebacku Láďa Křížek a jeho legendární Kreyson. Pro jejich velkou show, jejiž součástí má být i vztyčení sochy archanděla Michaela, bude Crystal k dispozici v pátek 14. března.

„Zajímavé je, že své album Návrat krále Kreyson natočil ve Švédsku pod kontrolou Andyho La Rocqua, který byl producentem legendárního Kinga Diamonda," lákají hudební publicisté na zajímavosti spojené s combackem zpěváka, o kterém dlouho nebylo slyšet.

Kryštof

Týden po Křížkovi přijde vrchol českolipského jara. Dost možná, koncert roku. V rámci své Ostravar Club Tour vystoupí 20. března v České Lípě Kryštof v čele s Richardem Krajčem. Jejich koncert je už několik měsíců beznadějně vyprodaný, takže kdo nemá lístky, nechť uroní kroupu. Bude to večer, kdy se může stát úplně všechno.

Zpěvák Dan BártaDan Bárta

A přitom ale pořád nejsme na konci. Sotva si Crystal trochu vydechne, bude se chystat na další pecku a další velké turné. V rámci šňůry Maratonika se jedenáctý dubnový den v České Lípě objeví Dan Bárta. „Fenomenální zpěvák předvede průřez svou tvorbou, zahraje novinky z aktuálního alba a přidá i staré skladby v novém kabátě," slibuje KD Crystal.

Do České Lípy, jejíž okolí má jako vášnivý „vážkolog" velmi dobře prochozené, přijede Dan Bárta se sestavou prvotřídních hudebníků: Filip Jelínek klávesy, trombon, perkuse, Robert Balzar kontrabas a basa, Míra Chyška kytara a Jiří Slavíček bicí.

Jestli to nebude druhý „koncert roku", pak určitě „alespoň" famózní hudební zážitek, který okouzlí i nejnáročnější fanoušky.

Arakain

A stále nejsme na konci. Týden po Bártovi přijede do České Lípy další legenda na úrovni Kreysonu Ládi Křížka. V Lípě totiž 19. dubna vystoupí v rámci opravdu velkého koncertu Arakain. A kdo by legend neměl pořád ještě dost, může si o den dříve odkskočit z České Lípy do nedalekého Prysku, kam to přijede roztočit slavná Hudba Praha.