SŮL NAD ZLATO

17. července od 19.00, Lesní divadlo Sloup v Čechách

Klasická pohádka podle Boženy Němcové, výpravné představení s písničkami a scénickou hudbou. Hraje: DAP Praha. Vstupné: děti 40 Kč, dospělí 80 Kč.

ROBERT KŘESŤAN a DRUHÁ TRÁVA

17. července od 20.00, zámek Stráž pod Ralskem

Koncert držitelů ceny Anděl v kategorii folk & country Roberta Křesťana a kapely Druhá tráva se už tento pátek uskuteční v rámci IX. Vartenberského léta na zámku ve Stráži pod Ralskem. Oblíbená skupina funguje od roku 1991, kdy ji založil právě Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků. Aktuální koncertní program zahrnuje průřez tvorby Roberta Křesťana z existence skupiny. Cena vstupného je 120,- Kč. Možnost zakoupit vstupenku v předprodeji na informačním centru.

2. LETNÍ KONCERT FIVE BRASS

17. července od 17.00, kostel sv. Ducha Nový Bor

Sytý zvuk žesťů naplní prostor kostela sv. Ducha v novoborských Arnultovicích v rámci druhého letního koncertu. Seskupení Five Brass hraje v tomto obsazení: trubky Karel Vencour , Karel Kála, horna Pavel Staněk, pozoun Michal Černý, tuba Michal Podolský. Vstupné je dobrovolné.

OBJEKTY Z DRÁTKŮ

17. července od 18.00, Galerie Pošta Dubá

Do Galerie Pošta v Dubé se po čtyřech letech vrací výtvarník, který drátkovou technikou vytváří drobné trojrozměrné plastiky i nástěnné obrazy. Ladislav Lokajíček z Valů u Mariánských Lázní se této tvorbě věnuje ve volném čase, navíc také pořádá tvůrčí dílny pro děti i rodiče. Původně lesník nejprve pracoval se dřevem, teprve později objevil drátkovou techniku, která jej zaujala natolik, že se soustředil jen na ni. Jak sám říká: „ K drátkování mě přivedla touha a potřeba vytvořit něco z ničeho. Ve své tvorbě nepotřebuji žádné speciální nářadí, barvy, laky, lepidla, spojovací materiály, postačí mi pouze kleště a nápad. Nějaký drát se vždycky najde a ten již sám svým charakterem určí, co z něj vytvořím."

Venisáž výstavy OBJEKTY Z DRÁTKŮ se koná v Galerii Pošta v pátek 17. července od 18 hodin. Návštěvníci mohou tuto výstavu shlédnout do 15. srpna vždy ve středu a v sobotu od 9 do 11 hodin a v pátek od 14 do 16 hodin. Jiný termín návštěvy výstavy je možné si domluvit na tel. čísle 607 138 832.

POHÁDKOVÉ ODPOLEDNE

18. července od 15.00, zahrada Památníku K. H. Máchy Doksy

Pohádka O kominíku Josífkovi pohádka plná komínů, střech a poetických písniček (divadlo Matýsek, Michal Vaněk). Pořádá Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě a město Doksy na zahradě Památníku K. H. Máchy.

CÍSAŘSKÉ PUTOVÁNÍ

18. července od 8.00, náměstí Svobody Zákupy

Kultura Zákupy z. s. ve spolupráci s Eduard Held muzeem Zákupy a státním zámkem Zákupy zvou všechny zájemce o turistiku na turistický pochod: Prezence a start: 8:00 hod. na náměstí Svobody v Zákupech Trasy: pro pěší 8 a 28 km, pro cyklisty 2 km (historická kola), 42 a 72 km.

NOČNÍ PROHLÍDKY ZÁMKU

18. července od 21.00, zámek Zákupy

Procházka nočním zámkem s výkladem průvodce, prohlídky začínají ve 21:00, 22:00, 23:00 hod., délka cca 50 minut, kapacita prohlídky 25 osob, vstupné: jednotné 100,- Kč. Pořadatelé doporučují rezervaci vstupenek na tel.: 487 857 278.

PIVNÍ SLAVNOSTI

18. července od 9.00, koupaliště Nedamov Dubá

Pro pivní fajnšmekry budou od 9.00 připraveny stánky s cca 20 druhy piva. Od 16 hod. budou probíhat soutěže pro děti i dospělé vzpírání sudu, hod sudem, běh se sudem, slalom s tácem, pití na čas a páka. Od 17.00 hod. hraje k tanci a poslechu hudební skupina DoDo Band.

HUDEBNÍ VEČER NA KOUPALIŠTI

18. července od 20.00, koupaliště Kravaře

Živá hudba skupiny ABC Zdeňka Kotyševa z České Lípy hraje všechny žánry. Po skončení nastupuje DJ Lukas. Vstupné je 30 korun.

LETNÍ KINO: DRÁKULA NEZNÁMÁ LEGENDA

18. července 21:30, sídliště Letná Mimoň

Než se stal Drákulou, byl Vladem III., vládcem malé zemičky jménem Transylvánie, která se krčila ve stínu mocné osmanské říše. Dobře věděl, že jakýkoli odpor proti silnému sousedovi by znamenal jeho konec. Když ho však sultán „požádá", aby mu poslal tisíc chlapců včetně jeho vlastního syna coby čerstvé rekruty do armády, rozhodne se neuposlechnout.

MUSICA DOLCE VITA

19. července od 16.00, Boží hrob Mimoň

Hudební trio, které spolu hraje už deset let, se věnuje interpretaci hudby všech stylových období a představí nejúspěšnější skladby ze svého dosavadního působení. Složení tria: Daniela Demuthová mezzosoprán, Žofie Vokálková flétna, Zbyňka Šolcová harfa.