Unikátní koncert zpěváka Ondřeje Rumla, který si na pódiu vystačí s jediným přístrojem, odstartuje už tuto sobotu listopadovou sérii koncertů v České Lípě. Fanoušci se během měsíce mohou těšit na Tři sestry, zpěváka Sebastiana nebo legendy punku Visací zámek.

Novou tvář dostává Tyršovo náměstí u Základní umělecké školy v Doksech.
KRÁTCE: Ve Cvikově unikal plyn. Obnova parku v Doksech je v plném proudu

JEN NAHUBU

Album Ondřeje Rumla Nahubu, které představí 4. 11. od 19.00 hodin v Jiráskově divadle, je ojedinělý projekt, na tuzemské poměry neotřelý, protože si v něm zpěvák veškerou hudbu vytváří sám pouze svým hlasem. „Nepopírám, že velkou inspirací je mi Bobby McFerrin, jen jdu trochu jinou cestou, protože k tomu ještě používám přístroj looper, za jehož pomocí nahrávám svým hlasem smyčky, a tak vznikají vícehlasé písně,“ říká Ondřej, který byl za svůj poslední počin nominován na zpěváka roku v hudební anketě Ceny Anděl 2017.

DO VESMÍRU

Jednu z nejvýraznějších osobností tzv. on-line generace je bezesporu český zpěvák Sebastian, který v listopadu rovněž vyrazí na turné. Koncert v České Lípě proběhne 10. listopadu v 19.00 hodin v Kulturním domu Crystal a fanoušci, zejména fanynky, zde budou mít možnost se setkat se zpěvákem osobně v rámci autogramiády, která bude následovat po koncertu. Na pódiu zazní všechny jeho dosavadní hity, včetně nejnovějšího songu Vesmírná i další nové písně.

Sebastian vyráží na Vesmírná tour 2017.
Je to konečně koncert, který jsem si vždycky přál, říká zpěvák Sebastian

Hned další den si přijdou na své fanoušci punk-rockové scény. Oslavit 35 let na scéně ve stejném složení přijede do Lípy legendární Visací zámek.

SUDOVÁ PŘITAŽLIVOST

Ze zcela jiného hudebního soudku pak bude koncert významného českého herce, který se v hudební scéně pohybuje i jako úspěšný písničkář, Jiřího Schmitzera, který se v KD Crystal představí 22. listopadu. Co to znamená sudová přitažlivost prozradí první společné turné kapel Tři sestry a Alkehol, na který se českolipští fanoušci mohou těšit 23. listopadu. Akce slibuje čtyři hodiny muziky, dobrého pití a skvělé zábavy.