Hardrocková kapela Škwor odstartuje už tento víkend podzimní sérii koncertů v Kulturním domě Crystal v České Lípě, která vyvrcholí mejdanem s partičkou MIG 21.

Škwor v čele se zakladatelem Petrem Hrdličkou dorazí do Lípy přesně po roce, kdy tu poprvé představili své poslední album Hledání identity a i letos se fanoušci mohou těšit na pravou nu metalovou show, která vypukne už tuto sobotu 29. října.

Jestliže na koncertech Škworu nechybí ohňové efekty, o týden později se bude českolipský sál blýskat. V rámci svého podzimního turné dorazí kapela Mandrage.

Po turné pauza

Plzeňská skupina už před startem šňůry ohlásila, že po jejím skončení se na více než rok od samostatných koncertů odmlčí a bude připravovat novou desku.

Aktuální program, se kterým se Mandrage v Lípě představí 4. listopadu, je postavený jak na nových písničkách, tak i největších hitech. Doprovodí ho výpravná scéna, laděná do stříbrné barvy, se sedmdesátkovými disko koulemi, zrcadly, blýskavými kostýmy a dalšími efekty. „Hledali jsme efektní a funkční koncept, na který nás nakonec navedla samotná hudba z posledního alba. Ta sice zní současně, ale odkazuje k sedmdesátým létům, tedy k době disko koulí a zrcadel," popisuje kytarista kapely Mandrage Pepa Bolan.

Lípu nevynechají na společném turné ani kapely Arakain a Dymytry, které navážou na úspěšnou jarní šňůru. V Crystalu zahrají 11. listopadu.

Velký mejdan pak slibují na 18. listopadu MIG 21 v čele s Jiřím Macháčkem. Pro fanoušky si připravili jednu zajímavou novinku. „Je to zpěvník jednadvaceti našich písní. Ten vychází knižně v bohatě ilustrovaném vydání, ale také jako webová aplikace. Ta bude obsahovat texty s akordy či notový záznam klavírního aranžmá, ale také tzv. audionáčmuchy, poslechové návody jak písně zpívat a doprovázet se na kytaru či klavír. Vhodné pro trempy i barové klavíristy," říká kytarista „migů" Tomáš Polák.