Kino Crystal Česká Lípa:

od 17.30 a 20.00: Jménem krále. České historické drama ze 13. století s kriminální zápletkou podle knižní předlohy Vlastimila Vondrušky. V hlavních rolích se představí K. Roden, K. Issová, L. Vaculík, J. Kanyza a další.


Městské kino Nový Bor:

od 19.00: Holka z města. Renée Zellwegerová v nové romantické komedii jako podnikavá manažerka Lucy z Miami, která dostane krátkodobý úkol, aby pomohla jedné továrně. Je kariéristka a věří, že povýšení ji nemine… Díky událostem však postupně odhaluje hlubší smysl života a co víc, také muže svých snů.


Kino Stráž pod Ralskem:


od 20.00: Poslední dům nalevo. Za brutální skutky brutální pomsta! Parta mladých násilníků se schová před bouřkou v domě rodičů dívky, kterou před tím surově znásilnili… Remake stejnojmenného snímku „mistra hrůzy“ W. Cravena.


Letní kino Nový Bor:


od 21.45: Pátek třináctého. Vítejte zpátky v Crystal Lake, v mrazivém znovuzobrazení kultovního hororu Pátek třináctého. Clay Miller se vydává do tajuplných lesů v okolí legendárního jezera Crystal Lake, aby zde pátral po své ztracené sestře. Aniž by tušil, vstoupil do rajónu jedné z nejhrůznějších postav americké filmové historie - děsivého zabijáka vyzbrojeného mačetou, který loví nevinné … Jasona Voorheese.


Letní kino Dubá – Nedamov:


po setmění: Líbáš jako bůh. Muž mezi dvěma ženami a žena mezi dvěma muži - to jsou motory komedie, poháněné pošetilostmi, sebeiluzemi i sny, kterým podléhají zamilovaní, nemilovaní i žárliví… Nová hvězdně obsazená komedie Marie Poledňákové.

Pláž Klůček – Doksy - koncert - ZRUŠENO!

pátek 3. července od 21.00
HVĚZDY NAD JEZEREM – MARIE ROTTROVÁ
První ročník letního festivalu Hvězdy nad jezerem začíná již tento pátek koncertem populární české zpěvačky Marie Rottrové. Jejím hostem na pláži Klůček u Máchova jezera bude od 21 hodin Jaroslav Wykrent. Vstupenky jsou k dostání za 300 korun na sezení a za 250 korun na stání. Předprodej vstupenek probíhá v Infocentru Doksy na nám. Republiky a v Městské knihovně Doksy ve Valdštejnské ulice.

Knihovna Jablonné v Podještědí

pátek 3. července
MALÝ KNIHOVNICKÝ ORCHESTR ANEB ZPÍVÁ CELÁ KNIHOVNA
Městská knihovna v Jablonném v Podještědí pořádá v pátek akci pro děti, které se mohou zúčastnit všechny děti školou povinné, které si rády zpívají a učí se nové písničky. S sebou si účastníci musí přinést samozřejmě i hudební nástroje, například vařečky, paličky a všechno, čím se dá určovat rytmus, ale i ty klasické. Akce se bude konat mezi od 8.00 – 11.30 a od 12.30 – 16.00 hodin.

Lesní divadlo Sloup v Čechách

pátek 3. července od 20.30
LIMONÁDOVÝ JOE
Sloupské kulturní léto v pátek zahájí známá parodie z divokého západu, kterou přiveze Hoffmannovo divadlo z Uherského Hradiště. Vstupné je 80 korun pro dospělého a 40 pro dítě.

Česká Lípa

pátek a sobota 3. - 4. 7. 2009
TROFEO NIKÉ BOHEMIA
Již tento pátek zavítá do České Lípy ojedinělý projekt Trofeo Niké BOHEMIA 2009, zaměřený na podporu turistického ruchu v ČR. Spočívá ve spanilé jízdě 25 historických vozidel Libereckým krajem ve dnech 3. až 5. července. V čele jízdy stane prezident projektu Karel Loprais s Tatrou Dakar. Trasa prochází nejzajímavějšími místy z hlediska domácího i zahraničního cestovního ruchu s důrazem na regionální tradice a gastronomii. Česká Lípa je cílovým městem 1. etapy projektu. Příjezd je plánován v 17:00 hodin trasou kolem českolipského muzea k Vodnímu hradu, kde proběhne cca 30 minutová zastávka a prohlídka. Poté vozy vyjedou k posledním metrům do cíle na náměstí T. G. Masaryka, kde vystoupí zdejší Big Band CL a spanilou jízdu přivítá starostka města Hana Moudrá. V sobotu ráno v 8:30 se za účasti starostky vozy s městem rozloučí a vydají se přes Zákupy do Sloupu (9:05-10:05), do Nového Boru (10:40-12:25), do Jablonného v P. (13:25-14:00) a dále.